Šiandien į klausimus atsako Andrius Jokubauskas (konung). Jo amerikietiškas stautas „Cristoforo Colombo“ finale surinko 183 taškus (vid. 22,9 tšk.) ir užėmė 8-tą vietą. Šis Andriaus alus laimėjo stauto kategorijos aukso medalį. Lietuviško sodybos alaus stiliaus kategorija jo alus buvo įvertintas sidabro medaliu, o Europinio gintarinio lagerio kategorijoje Marzens stiliaus alus laimėjo bronzos medalį.

Klausimas: Kodėl dalyvavai Atviro Alaus Taurėje 2012?
Atsakymas: Kai tik išgirdau apie Atviro alaus taurę, tariau, kad reikės ten sudalyvauti. Tai puiki proga palyginti viešai skelbiamus receptus.

K.: Kiek skirtingo alaus pateikei taurei, kodėl tokie alūs?
A.: Dėl ne visai tinkamo laiko, pateikiau 4 alaus rūšis. Nors ne visus stilius buvau išbandęs, tačiau atviro alaus taurę palaikiau gera vieta išbandyti pirmiesiems savo lageriams. Buvo smalsu, ar teisingai viskas pavyko.

K.: Ko tikėjaisi, kuris alus tau atrodė perspektyviausias?
A.: Perspektyviausiu laikiau marzen tipo lagerį. Nes likę nebuvo be akivaizdžių priekaištų.

K.: Kaip sekėsi?
A.: Keturios kategoris, trys medaliai. Vadinasi sekėsi gerai. Sužinojau daug nuomonių apie savo alų. Bus gera paspirtis.

Apie alų finalininką

K.: Kodėl virei tokį alų?
A.: Mėgstu virti stautą. Galbūt tai darau nedažnai, tačiau rezultatai nenuvilia. Cristoforo colombo buvo columbus bei sveikų avižų pirmas bandymas aluje.

K.: Papasakok apie receptą, jo sudedamąsias dalis.
A.: Idėja paprasta: Biržų salyklo pagrindas, lengvas karamelinis priedas, avižos skonio papildymui bei skrudinti salyklai. Kai kurių salyklų kiekius nulėmė ir maži salyklo likučiai, tačiau bendros proporcijos tokios ir siekiau. O toliau – columbus ir cascade apyniai ir notthingham mielės.

K.: Apie procesą, jeigu buvo kokių nors ypatumų.
A.: Salinimo procesas vyko trim pakopom. Skrudinti salyklai sudedami prieš paskutinę ir ilgiausią fazę. Tiesa, pastebėjimas patarimams – nesistenkit visiškai susmulkinti avižų, nes velniškai kemša filtrą tekinimo metu.

K.: Kodėl toks pavadinimas?
A.: Amerikietiškas stautas ir columbus apyniai. Sunku buvo atsispirti pagundai nepaminėti atradėjo – Cristoforo Colombo.

K.: Kaip sekėsi, kokius balus gavai pirmame ir antrame ratuose? Kokie buvo teisėjų komentarai? 
A.: Komentarai atspindėjo esminį alaus trūkumą – „lengvą“ CO2 perteklių. Visa kita lyg nebuvo kritikuojama.

Apie save, apie savo alų

K.: Keletą žodžių apie save, apie alų kurį verdi, savo nuožiūra.
A.: Alų verdu įvairų. Esu iš tų, kurie stengiasi pabandyti kuo daugiau alaus rūšių, tam kad suprasti kas patinka, o kas ne. Retai kartoju receptus, bent jau šiuo metu. Skonių gryninimas – dar ateityje.

K.: Ką patartumėte naujokams. Į ką kreipti dėmesį, kas mažiau svarbu.
A.: Patarimas? Virkite ką tik širdis geidžia, eksperimentuokit. Skonių paieška – labai smagus procesas.