Kalbu su 2013 metų Aludarių taurės laimėtoju Rimvydu Jurėnu.

Klausimas: Tave net kolegos Vilniaus aludariai mažai pažįsta. Papasakok apie save: kas esi, ką veiki.

Atsakymas: Visų pirma noriu padėkoti Tau ir visiems organizavusiems tokį gražų renginį, kuriame man, tikrai netikėtai, nusišypsojo sėkmė. Esu vilnietis, atvirame aluje užsiregistravęs slapyvardžiu Jakutis, gyvenu Kryžiokuose prie Balsių, ten namo katilinėje ir esu įkūręs mikro bravorėlį. Mano darbas susijęs su statybine chemija, tad jei kam reiks patarimo apie hermetikus, silikonus ar klijus prašom kreiptis. Taip pat priklausau 13-osios šutvei: tai 6 draugai, kurie kiekvieno mėnesio 13 dieną susirenkame vis kitame bare, ragaujame alų ir „politikuojame“.

Rimvydas JurėnasK.: Kada pradėjai virti savo alų? Gal prisimeni kodėl?

A: Visada mėgau kažką tokio (kitokio) pasigaminti namie, dažniausiai tai buvo naminis vynas. Esu gaminęs ne tik pienių, bet ir petražolių vyną. Minčių apie alaus virimą turėjau jau gal prieš 3-4 metus, bet tai atrodė žiauriai sudėtingas ir ilgas procesas, o į tai labiau įsigilinti vis neprisiruošdavau. Kaip tik pernai gegužės mėn. viename gimtadienyje teko paragauti namie virto alaus. Jei anksčiau galvojau, kad naminis alus gali būti tik „brogelė“, tai tas ragautas, vieno Vilniaus aludario virtas alus, man žiauriai patiko. Po tokios degustacijos jau pirmadienį „Savame aluje“ nusipirkau visą pradedančiojo įrangą ir kaip tik lygiai prieš metus gegužės mėn. 14 dieną iš ekstrakto su salyklo pamirkymu išsiviriau pirmą alų. Gavosi neblogas, nuo to visas šis hobis ir prasidėjo.

K.: Ar pameni kokį ir kieno alų ragavai?

A.: Sakyčiau, kad tai buvo kvietinis ir labai patiko (nors apskritai tai nėra mėgstamiausia mano rūšis). Virtas Dainiaus Vaznio (atvirame aluje nikas DV).

K.: Kiek iki šiol esi išviręs alaus partijų/litrų? Kokie stiliai mėgstamiausi?

A.: Tai lygiai prieš metus pradėjęs, esu išviręs 21 partiją alaus po 20 litrų, tad iš viso apie 420 litriukų. Didžioji dauguma buvo išdalinta draugams, pažystamiems. Visi įvertino kaip skanų alų ir geresnį, nei pirktą parduotuvėje, o tai dar labiau skatino tobulėti, virti, bandyti… Pirmi penki virimai buvo iš ekstraktų su salyklo mirkymu, o paskui jau pradėjau eksperimentuoti su tikru salinimu, tekinimu ir virimu. Ko gero labiausiai man ir žmonai patinka Dubbel’is.

K.: Papasakok šiek tiek apie savo alaus virimo įrangą, standartinį procesą.

A.: Visa mano turima įranga yra pati paprasčiausia: 2 salinimo kibirai su kraniukais ir burbuliatoriais, 28 litrų emaliuotas puodas ir kiti paprasti priedai. Visą įrangą pirkau „Savame aluje“ ir tik prieš porą mėnesių pasidariau varinę „spiralę“ alui šaldyti. Gamybos procesą galima pamatyti mokomosiuose filmukuose, tad paslapčių jokių nėra. Tiesiog visada stengiuosi įdėti „dūšios“…. Virimui dažniausiai skiriu visą sekmadienį.

K.: Iš kur sužinojai apie Aludarių taurę? Kodėl nusprendei dalyvauti? Kiek alaus pateikei, į kokias kategorijas?

A.: Paskatintas 13-osios šutvės nario Barto, sudalyvau Kalėdiniame konkurse „Parodyk ką gali“. Ten pristačiau rusišką imperinį stoutą „13-osios pekla“. Šiame konkurse iš 20 dalyvių maniškis užėmė I vietą, o tai buvo didelis postūmis judėti į priekį.

Atvirame aluje sužinojau apie rengiamą Alaus Taurę 2013 ir nusprendžiau sudalyvauti. Pagrindinis mano „arkliukas“ turėjo būti tas pats, tik gerokai subrendęs stoutas „13-osios pekla“. Prie jo nusprendžiau pateikti dar Altbier’ą ir Dubbel’į, kurie mano ir draugų nuomone buvo pavykę.

K.: Ar tikėjaisi tokių rezultatų?

A.: Šis konkursas įrodė, kad negali būti išankstinių favoritų. Mano netikėtumui, aukštumų pasiekė „Mano Dubbel“ ir „Rimvis Alt“ – jie ir atnešė man apdovanojimus. Rezultatai tikrai labai netikėti ir žiauriai malonūs. Nors skaitydamas forumus jaučiuosi ganėtinai pradedantysis ir diletantas, bet kažkaip su tos „dūšios“ įdėjimu viskas puikiai pavyko.

K.: Finale du tavo alūs surinko vienodą taškų kiekį, bet teisėjai skyrė pergalę altbierui. Kuris iš šių alų tau pačiam labiau patinka?

A.: Nuo senų laikų man labai patinka vokiškas „Diebels alt“ (gaila jo Lietuvoje niekur nėra). Aš asmeniškai negalėčiau išskirti kažkurio vieno (man pavykę abu). Draugų ratas labiau įvertino Dubbel’į.

K.: Ką gali pasakyti mėgstantiems alų, be kol kas neverdantiems savo alaus?

A.: Pradėti niekada ne vėlu, o savas alus visad skanesnis.

K.: Ar dalyvausi kitų metų Taurėje?

A.: Tikrai galvoju Taurėje dalyvauti ir kitamet, tik kad pats sau užsikėliau labai jau aukštą kartelę.

Na taip, aukščiau jau nėra kur 🙂 Linkiu sėkmės Aludarių taurėje 2014. Ačiū už pokalbį.

Pabaigai keletas citatų iš finalo teisėjų „Rimvis Alt“ vertinimo kortelių:

Modestas Gailiūnas, mgkolekcija.wordpress.com: „Puikus alaus pavyzdys. Vienas iš tų, kurie turėtų iliustruoti lietuvišką namų aludarystę“ (46/50)

Vidmantas Laurinavičius (Alaus brolija): „Puikus alus, kuriame viskas gerai dera. Pirkčiau!“ (46/50)

Phil Carmody, (7500 alaus apžvalgų ratebeer.com’e fatphil slapyvardžiu): „Love this even more then before. Brew this commercially, please!“ (41/50)

Titulinė foto GiN, www.fotografuoju.lt, tekste – iš RJ archyvo.