Prieš nepilną mėnesį „Alaus kolonėlė“ atsinaujino. Šiek tiek pakeitė interjerą, persitvarkė, tapo šviesesnė ir erdvesnė. Užsukau pažiūrėti kaip ši vieta atrodo po atnaujinimo ir kartu norėdamas nusipirkti retesnio alaus.

Vietoje gremėzdiškų šaldytuvų dabar čia stovi staleiai ir patalpa atrodo erdvesnė.

Vietoje gremėzdiškų šaldytuvų dabar čia stovi staleliai ir patalpa atrodo erdvesnė.

Kas ta „Alaus kolonėlė“ paklausite. Aš ir pats dorai nežinau. Tiksliau žinau kur ji yra, esu čia ne kartą buvęs, bet nesugebu įvardinti šios vietos vienu iš klasikinių terminų. Tai daugiau nei tiesiog alaus parduotuvė arba baras. Esu girdėjęs apibūdinimą, kad „Alaus kolonėlė“ yra savotiškas Žirmūnų alaus kultūros centras. Taip gali būti, mat šeimos verslas darniai pritapo tarp vietinių gyventojų ir lankytojų ir tapo betarpiško bendravimo vieta. Pavyzdžiui užsukus galima nesunkiai įsilieti į jau vykstančią diskusiją su pirmą kartą matomais lankytojais, aptarti vienus ar kitus aspektus ir taip pat nejučiomis palikti juos diskutuoti toliau.

Kita tos pačios sienos pusė.

Kita tos pačios sienos pusė.

Tai tarsi bendraminčių klubas, bet jis atviras visiems. Ilgai sukau galvą, kaip apibūdinti šią vietą, bet man labiausiai tiko apibūdinimas „reiškinys“. Taip, „Alaus kolonėlė“ yra neginčijamai reiškinys lietuviško alaus kultūroje.

Svetainė FB „Alaus kolonėlė“

Rinktinės g. 55, Vilnius

Aš čia užsuku nepopuliaraus alaus. Tokio, kuris verdamas nedidelėmis partijomis ir pilstomas vos keliose vietose.

Šiandien čia užsukau įsigyti nediduko Paliūniškio bravoro „Su puta“ specialiai Velykoms išvirto alaus. Kitur Vilniuje jo negausi, o paragauti vienintelio lietuviško alaus, kuris buvo išvirtas kaip proginis šioms Velykoms man labai norėjosi. Ir iš smalsumo ir iš pagarbos aludariams, kurie išlaiko gražią tradiciją – verda proginį alų.

Štai jis, „Velykinis alus“, ABV 5,6%

 

Putos ir karbonizacijos mažai, tačiau čia kalta alaus pardavimo specifika – jis tik pilstomas. Geri bare negalėjau, dar reikėjo vairuoti. O parsinešus namo PET  taroje dalis žavesio tiesiog išsivadėjo. O gaila. Tikiu, kad tiesiai iš statinės, bare, šis alus yra kokybiškenis.

Aludariai rašo, kad alus išvirtas iš Pale Ale salyklo, naudojant Saaz apynius. Pats alus spalva primena liepų medų, jame dominuoja salyklas, tačiau subtiliai juntamos ir apynių natos. Alus vidutinio kūno, gaivus su maloniai karstelinčiu poskoniu. Kita vertus, tai – proginis alus, todėl nedera jame ieškoti didelių viražų, išraiškingų niuansų ar specifinių detalių. Jis lengvas, jį malonu gerti ir šis alus puikiai derėjo šiltą saulėtą pavasario dieną. Kaip tik toks, kokio reikia Velykoms.

Kas dar neragavot – užsukit į „Alaus kolonėlę“. Gali būti, kad viso šio alaus dar nepardavė, nors garantuoti negaliu.

Puslapis FB „Su puta“

Svetainė internete: suputa.lt