Po nedidelės pertraukos alusalus.lt toliau kalbina Aludarių taurės 2014 finalininkus. Šiandien į klausimus atsako Tadas Kaušakys. Jo rusiškas imperinis stautas laimėjo stiprių stautų kategorijoje, o finale, surinkęs 410 taškų ir atsilikęs nuo trečios vietos tik 3 taškais, užėmė aukštą ketvirtą vietą.

Papasakok apie save: kas esi, ką veiki.

Esu Tadas Kaušakys. Atvirame aluje esu žinomas, arba greičiausiai nežinomas kaip „random“ 🙂 Gyvenu Jonavoje. Dirbu pilstomo alaus krautuvėlėje „Alaus Savanoriai“.

Ar seniai verdu alų, kiek litrų/partijų esi išviręs, kokie stiliai mėgstamiausi?

Namine aludaryste susidomėjau 2012 metų vasara, o pirmajį alų, beje all grain’ą išviriau 2012 rugpjūčio mėn. Šiuo metu esu išviręs apie 800l alaus. Buvo infekcijų, buvo fail’ų, bet dauguma alaus buvo visai pavykę. Kol kas verdu ir bandau vis kitokius stilius, tačiau mėgstamiausi alūs ko gero būtų stipriau apyniuoti šviesūs eliai. Taip pat mėgstu belgiškus elius.

Dalyvavai taurėje antrą kartą. Kaip ruošeisi taurei, kaip sekėsi, ar patenkintas rezultatais.

Pirmą kartą dalyvavau visai nesiruošęs. Abu pateikti alūs kategorijose užėmė pirmą ir trečią vietas. Pamačiau, kad visai neblogai sekėsi, tai nusprendžiau kitai taurei pasiruošt geriau. Likus pusantro mėnesio iki aludarių taurės susigriebiau, kad visai nieko jai nesiruošiau. Paskubom dar spejau išvirt viena raudoną elį su Amarillo ir Mosaic apyniais. Naudojau naujas, dar nebandytas mieles, todėl alus pirminėje fermentacijoje užsibuvo savaite ilgiau nei planavau. Alų taurei pateikiau, tik ką subuteliuotą. Gavosi visiškas fail’as. Tai gavosi taip, kad ir šiai taurei praktiškai nieko nesiruošiau. Aludarių taurei pateikiau 5 alus. Rezultatai: I vieta kategorijoje „Stiprūs stautai“, II vieta kategorijoje „Belgiški stiprūs šviesieji eliai „, II vieta kategorijoje „Porteriai“, II vieta kategorijoje „Šviesieji eliai „. Rezultatais tikrai esu patenkintas. Maloniai nustebino ketvirta vieta finale.

2013 metais irgi laimėjai stautus (kategorija porteriai ir stautai). Tai galima teigti, kad esi stautų specialistas, ar ne? Papasakok ko reikia geram stautui.

Tikrai nesu stautų specialistas. Apskritai save laikau dar naujoku, nepaisant išvirto alaus kiekio. Manau tai tik laimingas atsitiktinumas, kad antrus metus iš eilės pasiseka laimėti stautų kategorijoje. Tai buvo tik trečias mano virtas stautas. Gal Jonavoje tiesiog geras vanduo stautui 🙂

 Ar dalyvausi kitų metų taurėje?

Kitų metų taurėje būtinai dalyvausiu. Net jei ir vėl nepavyks pasiruošti, stengsiuos pateikt ką tuo metu turėsiu geriausio.

Ačiū už pokalbį.