Kadangi vienas iš mano pomėgių yra maisto gamyba – šiame dienoraštyje periodiškai talpinsiu receptus, kurie (mano galva) tinka prie alaus.

Esminė pastaba: visi čia talpinami receptai bus išbandyti asmeniškai. Ir talpinsiu tik tuos, kurie yra paragauti, gal būt – patobulinti ir vėl išbandyti naujai. Žodžiu – kruopščiai atrinkti 🙂

Pradėsiu nuo greitai paruošiamų užkandukų 🙂

tapos

Kažką panašaus teko ragauti besisvečiuojant pietuose, tačiau šiek tiek adaptuota mūsų virtuvei.

1. su kietuoju sūriu. Imam prancūzišką batoną (bagetę) pjaustom pa-įstrižom riekelėm. Ant kievienos riekelės dedam po krislelį sviesto, pabarstom česnakine druska ir smulkiai tarkuotu kietuoju sūriu (tipo Džiugas ar pan.). Kišame skardą su riekelėmis į +180C įkaitintą orkaitę su griliaus f-ja kelioms minutėms, kol viskas dailiai paruduoja ir paskrunda. Dėmesio: nepalikite orkaitės be priežiūros – rodos tik akimirkai palikai, o skardos turinys sudegė 🙂
2. su raudonuoju pesto. Viskas kaip Nr.1, tik riekeles apšalkstome alyvuogių aliejumi ir aptepame raudonuoju Pesto padažu.

Skridinėliai

Imam šaldytą bemielę tešlą (Mantinga parduoda jau iškart lapeliais supjaustytą). Į ją įvyniojame aukščiausios rūšies pienišką dešrelę (nors turėtų tikti ir „Medžiotojų“ arba „Salami“ dešrelė.
Suvyniotą tešloje dešrelę pjaustome skridinėliais ir dedame į kepimo popieriumi išklotą skardą. Kepame orkaitėje, žiūrime, kad tešla nesudegtų 🙂 Laaabai skanus užkandis, kuris draugų kompanijoje „tirpsta“ kaip pistacijų riešutai 🙂

žiedai

1. imame kalmarus, nuplauname, nuvalome nuo plėvių. Supjaustome kūnelius žiedais (~1cm storio). Iš miltų ir vandens (arba pieno) užmaišome skystą tešlą (rūgpienio tirštumo). Padruskiname ir papipiriname. Aštrumo mėgėjai gali į tešlą įberti žiupsnelį maltos džiovintos aitriosios paprikos.
Puode įkaitiname aliejų. Kaitrumo nežinau, bet paeksperimentavę atrasite kokia turi būti Jūsų viryklės padėtis optimaliai temperatūrai.
Žiedus pamirkome tešloje ir metame į aliejų. Kai žiedai gražiai apskrunda – išimame ir dedame ant popierinio rankšluosčio, kad sugertų riebalų perteklių.
Svarbi pastaba: kalmarų žiedai iškepa labai greitai. Tačiau jei jie bus nedakepti arba perkepti – taps guminiai ir tąsūs. Gardu prieš valgant apšalkstyti citrinos sultimis.
2. Tas pats receptas tinka ir svogūnų žiedams tešloje. Tik svogūnų galvas imkite kuo didesnes – bus platesni žiedai.

pikantiškos slyvos

Kai turiu laiko – paišdykauju su slyvomis.
Taigi, užmerkiame dvi dešimtis džiovintų juodųjų slyvų. Kol slyvos mirksta – pagaminame salotas, panašias į „Pikantiškas“, tik jų sudėtines dalis (fermentinį sūrį ir kiaušinius) tarkuoju itin smulkiai, įdedu kiek daugiau česnako nei įprastai ir majonezo kiek daugiau, kad salotos būtų minkštesnės.
Slyvas kelioms minutėms įmetame į verdantį vandenį ir kai išimtos pravėsta – farširuojame šiomis „salotomis“. Aš tai darau nesunkiai naudodamas kulinarinį švirkštą.

na ir pabaigai – keptas sūris

čia jau nieko nenustebinsiu, bet man tai taip pat skanus karštas užkandis prie alaus, ypač tamsaus 🙂
Perkame vakumuotą varškės sūrį. Galima pirkti paprastą baltą, įtrinti jį druska ir mėgiamais priskoniais.
Arba – tokį, kuris jau „gamykliškai“ su žolelėmis.

Dedame į karščiui atsparų indą ir pašauname į orkaitę. Išorė būna apskrudusi, o vidus… o patys paragaukit, kas dar neragavot 😉

Gardaus!