Šis receptas priklauso estų nacionalinei virtuvei, kurioje kiauliena ir alus – populiarus derinys.

Aš išbandžiau, man patiko, pasidalinsiu ir su Jumis.

Patiekalui reikės:
3 v.š. aliejaus
maždaug 1kg svorio kiaulės karka (perkirsta į 2 ar  4 dalis)
svogūnas
morka
vienas-kitas lauro lapelis
3 gvazdikėliai
3 v.š. medaus
2 – 4 buteliai tamsaus alaus
1 a.š.druskos
keli juodųjų pipirų žirneliai
2 v.š. sviesto
2 v.š. miltų

Gaminimo eiga:
1.      Keptuvėje įkaitinkite aliejų ir pakepinkite karką iš visų pusių. Išimkite iš keptuvės ir įdėkite į gilų kepimo indą su dangčiu.
2.       Toje pačioje keptuvėje pakepinkite smulkinta svogūną, kol jis taps permatomas.
3.     Į keptuvę, prie svogūnų sudėkite smulkintas morkas, medų ir visus prieskoniu (druską, pipirus, gvazdikėlius, lauro lapelį). Sumaišykite ir užpilkite ant kepimo inde gulinčios karkos.
4.       Į indą su karka supilkite alų. Jo reikės tiek, kad visiškai apsemtų mėsą. Tai priklausys nuo indo, kuriame norite kepti. Man užteko 2 butelių alaus. Supylę, indą uždenkite dangčiu ir troškinkite 180C orkaitėje 1,5 – 2 val., kol mėsyte taps minkšta. Jei gabalai stambesni – troškinkite ilgiau.
5.       Prieš karkai baigiant troškintis nedidelėje keptuvėje ištirpinkite sviestą ir pakepinkite jį su miltais. Iškepusią mėsą išimkite, o likusį alaus padažą supilkite į puodą. Pastatykite ant ugnies, į jį sudėkite sviesto ir miltų košelę ir pavirkite 2 – 3 min., kol sutirštės. Štai jums padažas prie karkos. Skanu su šviežiomis virtomis ar keptomis bulvytėmis, bulvių koše ir troškintais raugintais kopūstais.

Man skaniau kepta karka, tačiau prie teisingai iškeptos karkos žaidimo daugiau nei prie verdamo alaus. Tad apie tai – kitą kartą 🙂