Žuvis – puiki užkanda prie alaus. Vytinta, sūdyta, rūkyta, kepta ir visaip kaip kitai teisingai paruošta žuvis yra nuostabi stalo puošmena ir skrandžio atgaiva. Tačiau va bėda – Vilniuje su žuvimi prastai.

Man su rūkyta žuvimi „nusisekė“, mat keliaujant namo Žaliųjų ežerų gatve, aikštelėje priešais „Žaliają mokyklą“ nuo penktadienio popietės iki sekmadienio stovi geltonas sunkvežimiukas su užrašu ant šono „Rūkyta žuvis“. Iš pamario vyriokai atveža šviežiai rūkytos, puikios žuvies. Man tėvas labai mėgsta rūkytą šamą – pirkau kelis kart jam, gyrė.

Tačiau su šviežia žuvimi situacija visai kita. Prekybos centrų asortimentas – apgailėtinas. Turguose nesilankau dėl estetinių sumetimų (man nuo vaikystės turgaus žuvies skyrius varo šleikštulį). Be to esu jautrus jūros produktams (ne kartą esu apsinuodyjęs – ačiū jums, taupieji HoReCa verslininkai!), todėl „šviežia“ man reiškia tikrai „šviežia“ ir be jokių „ką tik dar judėjo!“ apžiūrinėjant jau gleivėtas pažiaunes.

Malonus atradimas – Užupyje esanti „Šturmų švyturio“ parduotuvė. Apie „Šturmų švyturio“ restoraną jau senai legendos sklando… Todėl sužinojęs, kad yra jų krautuvė Vilniuje – labai apsidžiaugiau ir apsilankiau.

Krautuvėlė yra visai šalia angelo. Jeigu į angelą žiūrite veidu – krautuvėlė bus dešinėje pusėje. Krautuvėlė nedidelė ir jauki. Būtent tokias norėčiau matyti smulkiąsias parduotuves. Pirmame aukšte prekiaujama šviežia žuvimi, pusrūsyje – jau apdorota arba iš jos pagamintais kulinariniais patiekalais. Čia rasite ir rūkytos, ir vytintos ir kitaip paruoštos žuvies.

Tačiau ši krautuvėlė turi vieną trūkumą, kuris man labiau skamba kaip privalumas. Žuvis pagauta mariose. Tik šviežia – naktį gaudo, dieną jau prekystalyje. Todėl nesitikėkite, kad kas kart užsukus prekystaliai lūžinės nuo asortimento. Geriausia – jiems pasiskambinti. Kaip sakė parduotuvėlės šeimininkai, skambinti reiktų 11val. ar kiek vėliau – tuomet žuvis jau būna išdėliota ant prekystalio ir jie maloniai papasakos, ką siūlo šią dieną.

Tai nėra pigi krautuvė. Tačiau kokybė to verta. Ir dar – jau senai nebuvau taip maloniai ir pagarbiai sutiktas bei išlydėtas iš parduotuvėlės. Paprastas, nuoširdus žmogiškumas kaip medum paglostė širdį.

Aš tikrai apsilankysiu pas juos dar ir dar. Nedažnai gaminu šviežią žuvį, todėl vertinu jos kokybę. Rekomenduoju ir Jums apsilankyti. Tik prieš tai – pasiskambinkite, kad nenusiviltumėte neradę norimos prekės 😉

Kontaktai:

Šturmų švyturio žuvies parduotuvė  Vilniuje, Užupio 9.
Darbo laikas: darbo dienomis nuo 11 iki 19 val., šeštadieniais nuo 10 iki 15 val.
Tel. 8641 53 567