Dažnai kalbama apie tai, kad "gyvos mielės", o kartu (kaip pasekmė) "gyvas alus" yra sveika ta prasme, kad tai yra B grupės vitaminų šaltinis. Šiandien radau info, kuria pasidalino internautė Justė Žagūnaitė. Žemiau pateikiama jos teksto ištrauka:

 

 

Prieš porą dienų rašiau, kad mielės yra vitB12 šaltinis.
Linas (…) paklausė ar tikrai tos mielės tą vitB12 gamina?
Tai va, išsiaiškinau, kad mielės vitB12 negamina.
Tačiau – laisvėje jos gyvena simbiozėje su tam tikromis bakterijomis, kurios joms šį vitaminą gamina, o pramonėje auginamoms mielėms šio vitamino, o tiksliau sintetinio jo primtako cianokobalamino, kuris, skirtingai nuo "laukinio" vitB12 turi didesnę ar mažesnę cianido priemaišą (vid apie 2%) įpilama į augimo terpę, nes leidus augti minėtoms bakterijoms, šios imtų konkuruoti dėl maisto ir vietos.
 
Rūkantys žmonės ir taip būna lengvai apsinuodyję cianidu, dėl to yra labai diskutuojama ar jiems galima skirti maisto papildus su vitB12 (cianokobalaminu), kad jo negautų dar daugiau (mėsoje ir kituose natūraliuose šaltiniuose cianido būna priklausomai nuo to, kur ir kaip gyveno jį gaminęs padarėlis 🙂 ).
 
Taigi – mielės gali būti vartojamos kaip vitB12 šaltinis, bet tas vitB12 jose nėra pačių mielių produktas 🙂
 
Vit B12 (kobalaminas, bet kartais juo pavadinami visi kobaltą turintys junginiai, kuriuos iš bėdos ląstelės naudoja 🙂 ) yra vandenyje tirpus vitaminas, būtinas geram nervinės sistemos funkcionavimui ir eritrocitų formavimuisi. Bet jį naudoja ir kiekviena kita gyva žmogaus ląstelė – DNR sintezėje ir reguliacijoje, riebiųjų rūgščių apykaitoje.
 
Apie apynius. Wikipedija: 
 
Gydymo tikslais apyniai vartojami nuo XVII a. kaip priemonė dantų skausmui, nerimui slopinti, apetitui gerinti. Apyniai taip pat slopina traukulius, atpalaiduoja lygiuosius raumenis. Apynių spurgų prikimštos pagalvėlės buvo plačiai naudojamos Europoje nemigai gydyti.
Šiuo metu gydymo tikslais vartojamos apynių arbatos ir ekstraktai. Jie labai tinka esant nemigai, nervų sistemos išsekimui dėl ligos ar ilgalaikio streso. Manoma, kad migdantį apynių poveikį lemia apyniuose esanti karčioji medžiaga metilbutenolis (2-methyl-3-buten-2-ol).
 
Šalutinis poveikis:
  • ilgai vartojant gali pakenkti centrinei nervų sistemai, sukelti alergines reakcijas, susilpninti lytines funkcijas.
  • gali pasireikšti alerginės odos reakcijos.