Spalio pabaigoje mūsų iniciatyvinės grupės vardu paskelbiau, kad mes pasiruošę organizuoti 2013 metų Aludarių Draugijos Taurę. Kol kas mes vieninteliai pasisiūlę ir matant visą reikalo dinamiką labai tikėtina, kad vieninteliais ir liksime.

Bemąstant apie būsimą renginį, pagalvojau, kad 2012 metų Taurės rezultatai nebuvo pakankamai išviešinti. Tiesa, apie jį pakankamai plačiai rašė Modestas savo bloge, bei trumpai paminėjo Tikras alus. Tačiau patys organizatoriai plačiau renginio nekomentavo. Nusprendžiau šią spragą užpildyti. Šiuo įrašu pradedu straipsnių seriją apie 2012 metų Taurę, dalyvavusius aludarius ir jų alų.

Trumpa renginio organizavimo istorija tokia. 2012 m. sausio mėnesio VAK’e pasiūliau organizuoti atvirąją VAK’o taurę, t.y. atvirą alaus konkursą, kur būtų išrinktas geriausias  alus ir apdovanoti aludariai. Kadangi niekas neprieštaravo, vasario mėn. apie VAK taurę pranešiau atviro alaus forume. VAK nariams buvo išsiųstas kvietimas prisidėti organizuojant renginį. Susiformavo organizacinis komitetas, kuris tačiau vėliau gerokai sumažėjo. Realiai likome tik Artis ir aš. Tačiau maždaug po mėnesio prie mūsų prisijungė Haris, kurio pagalba mums buvo labai vertinga. Haris taip pat pasiūlė šį renginį pavadinti Atviro Alaus Taure. Kadangi prieštaraujančių nebuvo, kovo mėnesį pradėtas naudoti šis pavadinimas.

Paskelbus renginio taisykles ir kai kurias organizacines detales, vyko pakankamai intensyvi vidinė diskusija apie tai, kas turėtų teisėjauti, ar reikia dalyvio mokesčių, ar reikalingi rėmėjai ir t.t. Gal būt ne visais atvejais buvo pasiektas visus tenkinantis kompromisas, bet bendras palaikymas renginiui buvo išlaikytas. Čia reikėtų atskirai paminėti Martyno iš Tikro alaus pasiūlymą pakviesti teisėjauti Aną, Phil’ą bei Liną Čekanavičių. Mes tikrai džiaugiamės, kad šie alaus žinovai sutiko teisėjauti Atviro Alaus taurėje 2012.

Vieną iš tuo metu sunkiausiai atrodytų uždavinių surasti renginiui vietą, Haris išsprendė susitardamas su Leičių savininkais.

Alaus vertinimo sesijos vyko gegužės mėn. 26-27 dienomis. Apie teisėjus ir teisėjavimą dar rašysiu, todėl čia per daug nesiplėsiu. Pirmąją dieną buvo išrinkti kategorijų nugalėtojai ir atrinkti finalo dalyviai. Antrąją dieną vyko finalas ir buvo išrinktas absoliučiai geriausias Taurės alus. Įdomu paminėti tai, kad du alūs surinko vienodą balų skaičių ir lėmė teisėjų balsavimas. 5 balsais prie 3 nugalėtoju buvo paskelbtas kreminis elis „Amarillo kalifornia“(aludaris Šarūnas Češūnas „Runcė“), aplenkdamas antroje vietoje likusį IPA stiliaus alų „Gedimino pilies 90 min IPA“ (aludaris Gediminas Navickas „GiN“).

Birželio 2 dieną kategorijų ir finalo nugalėtojai be prizininkai buvo apdovanoti medaliais, o geriausią alų išvirusiam aludariui įteikta Atviro Alaus taurė 2012.

Taurės gamybą ir visą renginį nieko neklausinėdamas ir visiškai pasitikėdamas organizatoriais rėmė savasalus.lt, už  ką mes jam didžiai dėkingi. Reikia pasakyti, kad turbūt absoliuti dauguma Taurės alaus buvo išvirta naudojant medžiagas ir įrangą pirktą savame aluje.

 

 

 

 

 

Pateikiu galutinę finalo lentelę**. Kituose įrašuose kalbinsime aludarius, kurių alus dalyvavo finale. Jie pasidalins savo pastabomis apie savo alų ir pateiks rekomendacijas norintiems atkartoti jų receptą.

Vieta Aludaris Tšk. Tšk.vid. Alaus stilius Alaus pavadinimas
1. Runce 204 25,50 Kreminis elis amarillo kalifornia
2. GiN 204 25,50 IPA Gedimino pilies 90 min IPA
3. Žydrius 201 25,13 Juodasis alus(Schwarzbier) Gruodžio žaibs(Noir)
4. Švyturys 199 24,88 Saldusis stautas Vienas namuose
5. Gytis 198 24,75 Oktoberfest/Marzen gnb Marzen
6. Artis 197 24,63 Belgiškas ypatingasis elis  StellaB
7. Žydrius 191 23,88 Alus su prieskoniais,… Čili sporteris
8. Konung 183 22,88 Amerikietiškas stautas Cristoforo Colombo
9-10. Kartus 170 21,25 Stiprusis porteris Starling
9-10. Artis 170 21,25 Juodasis alus(Schwarzbier) Galaxy defender
11-12. Golfasveža 169 21,13 Alus su prieskoniais, … Kasdienis 4
11-12. Gytis 169 21,13 Bohemijos pilzneris Jezus tarp daktarų (aka Pilzneris Pupkevičiui)
13. Alugeris 167 20,88 Amerikietiškas rudasis elis konkurselis pompurselis
14. Evaldas 159 19,88 Šviesusis elis Aurora
15. Runce 155 19,38 Kalifornijos paprastasis alus california II

* VAK – Vilniaus aludarių klubas

** Ateityje planuojame paskelbti ir kategorijų rezultatus.