Šio alaus nusipirkau perskaitęs Regio įvertinimą. Na, ne aš vienas toks: Modestas padarė tą patį. Taigi domėjausi, ragavau, įvertinau, reverse inžinierinau.

Bet tradiciškai apie tuos, kas verda šį alų. Paulaner bravorą 1634 metais Miunchene įkurė pranciškonų vienuoliai iš Neudeck ob der Au vienuolyno. Per tuos beveik 400 metų istorijos kelis kartus keitėsi šeimininkai ir šiuo metu bravoras priklauso Schörghuber Unternehmensgruppe (50,1%) ir Heineken N.V. (49.9%).

Jeigu gyveni Miunchene, tik sniegui nutirpus, žiūrėk, jau ir eini į Biergärten’ą. Biergarten – tai bavariška aludė. Teisingas Biergarten’as yra po kaštonais ir grįstas žvyru. Štai jums 7 taisyklės, kaip reikėtų elgtis Biergarten’e, kad nekristum veidu į šį žvyrą:

  1. Aprangos kodas: Lederne odinės kelnės vyrams ir dirndl suknelės moterims.
  2. Sėdate kur norite, kur yra laisvos vietos.
  3. Geriate alų.
  4. Susidaužiate bokalais taip, kad kaimyno alus patektų į jūsų bokalą. Kiekvienas to nedarantis automatiškai yra įtartinas: kodėl jis bijo paragauti mano alaus, gal mano alus užnuodytas?
  5. Jeigu jau valgote Weisswürste, valgykite rankomis, nenaudodami peilio ir šakutės ir dažykite dešrelę į saldžias garstyčias, o ne į aštrias, ar – neduok dieve – į ketčupą. Užgerkite Weisswürstę kvietiniu alumi.
  6. Užimti stalą tik sau, jeigu prie jo dar yra laisvų vietų, yra šventvagystė ir tikras būdas tapti socialiniu atstumtuoju.
  7. Nelaukite padavėjos norėdami užsisakyti alų. Eikite ir užsisakykite.

Aromatas salyklinis, silpnas, apynių neužuodžiu. Auksinės spalvos, puta balta, greitai sėdanti. Ryškus salyklinis skonis, betgi iš karto balansuojamas delikačiu apyniu kartumu (tikrai ne tautinis lietuvių Magnum’as), kūnas tvirtas, ežeras melanoidinų, poskonis salykliškai saldus, bet ne sulipdantis. Aukščiausios kokybės medžiagos, solidus alus, how the hell jie padaro tuos melanoidinus.

Įvertinimas: aromatas 6/10, išvaizda 4/5, skonis 7/10, gomurys 3/5, bendras vertinimas 15/20, iš viso 35/50. Pirkau Vynotekoje, 0,5 l butelis kainavo 4,99 Lt.

Ok, salyklai: 80% vokiškas pilsneris, 10% šviesus Miunchenas, 10% CaraPils. Saliname:50C, iš karto keliame iki 63C, laikome 30 min, keliame iki 68C, laikome 45 min, keliame iki 76C, laikome 10 min, tekiname. Jeigu netingite, mokate ir turite sąlygas daryti dekokciją, ji čia labai labai vietoje. Mentalo pH koreguojame iki 5,35-5,40. Verdame 70 min, apyniai Perle 60 min iki 25-27 IBU. 2,5 gramo kalcio chlorido į puodą. Mielės Wyeast Bavarian Lager. OG 1,056, FG 1,010, ABV 6%, EBC 9, IBU 26. Viel Glück!

P.S. Įtraukiu šitą alų į savo kooperacinių virimų planą.