1850 metais Chimay princas Joseph’as pasiūlė Westvleteren vienuolyno abatui Jordain’ui įkurti vienuolyną jo žemėse. Tų pačių metų liepos 25 dieną 17 vienuolių Mont du secours vietovėje pradėjo commencèrent à louer Dieu et à défricher la terre (melstis Dievui ir valyti žemę). Taip po 12 maldos ir darbo metų, atsirado Abbaye Notre-Dame de Scourmont – Scourmont vienuolynas.

Bravoras pradėjo veikti dar prieš atidarant vienuolyną.

Pirmosios partijos išvirtos 1862 metais. Alus buvo lageris ir vadinosi Bavaria (wtf?). Bet jau po kelių partijų buvo pradėtas virti stiprus rudas alus, kaip manoma, pagal Westvleteren receptą.

Šiuo metu Chimay verda 4 alaus rūšis:

  • La Chimay Rouge (raudonas kamštelis);
  • La Chimay Triple (baltas kamštelis);
  • La Chimay Bleue (mėlynas kamštelis);
  • La Chimay Doree (parduodamas tik vienuolyno kavinėje Auberge de Poteaupré).

Apie Chimay būtų galima prirašyti dar daug raidžių. Bet užteks pasakyti, kad tai Chimay sukūrė Trapistų alaus vardą. Sakai Chimay, galvok Trappist. Sakai Trappist, galvok Chimay.

Šiandien ragauju Lietuvos Respublikoje uždraustą pardavinėti Chimay Bleue – mėlynąjį kamštelį. Visiems, kas prie to draudimo prisidėjo, sakau: „FUCK YOU!“. Parduoti uždrausta, nes ABV 9,0 proc.

Chimay Bleue

Chimay Bleue

Chimay Bleue žymimi pagaminimo metai. Ragauju 2009 metų produkciją.

Aromatas: lengvas tamsios karamelės kvapas, nestiprus, bet juntamas alkoholio kvapas, aštrokas mielių charakteris. Dominuoja karamelė vis tik, bet labai saikingai.

Puta neaukšta, rusva, greitai sėdanti. Fotografuota maždaug po 3 min įpylus į taurę. Bet man maža puta netrukdo. Nesuprantu tų putos fetišistų. Manau, kad puta per daug sureikšminama. Skaidrus, graži ruda spalva, nuotrauka arti tiesos.

Skonyje 3 komponentai: special B salyklas :), kitaip sakant tamsūs džiovinti vaisiai, juntamas tvirtesnis bazinių salyklų skonis ir viską apvynioja, papildo, užbaigia mielių charakteris. Tai ne vienas ištisinis skonis. Kaip kaleidoskope keičiasi bent 10 skirtingų komponentų. Negaliu apibūdinti šio skonių rinkinio. Bet jeigu reikėtų, vadinčiau tai Chimay mielių charakterio skoniu :).  Ok, mielių charakteris aštrokas. Mano mėgstamiausias. Jokio alkoholio skonio.

Karbonizacija mažesnė nei vidutinė, sakyčiau 2,1 vol., kūnas vidutinis, finišas sausokas.

Aromatas: 6/10, Išvaizda 5/5, skonis 7/10, gomurys 5/5, bendras 17/20. Iš viso 40/50. Puikus alus. Tereikia sėsti į automobilį, lėktuvą ar autobusą ir po kelių valandų kelionės galėsite mėgautis šiuo puikiu alumi.  Fuck you gildija.

Ok, sudėliokime receptą. 70 proc. belgiško pilsnerio salyklo, 10-12 proc. belgiško Miuncheno salyklo, 5 proc. Special B salyklo, likęs tamsus cukrus, geriausia belgiškas candy sirupas. Apyniai niekaip neišsiskiria, bet alus ne salyklinis, o subalansuotas. IBU darome 30-32, 60 min virimo, aš panaudojau Perle, bet tiks ir kokie nors Styrian Goldings. Mielės Wyeast 1214 Belgian Abbey. Rašo, kad jos turi bendrus protėvius su Chimay (o tuo pačiu ir Westvleteren bei Westmalle) mielėmis.