Kol tokie visuomenės veikėjai, kaip Užpakalnis socialiniuose tinkluose garsiai giriasi, kad gavo dovanų naujausią ŠUA elį, kuris neva „su chrizantemų kvapu“ (!) – aš ramiai keliauju po parduotuves ir ieškau naujovių. Šiandien mane nudžiugino „Vynoteka“, nuo sausio pradžios pradėjusi prekiauti Edelweiss Hefetrüb Weißbier.

EdelweissVisų pirma – apie alaus stilių. „Edelweiss“ alus yra retas svečias mūsų krašte, todėl labai apsidžiaugiau galėdamas jo paragauti ne Austrijoje, o čia, Lietuvoje. Taip, tai kvietinis alus. Tačiau šio alaus esmė slypi austriškoje kilmėje. Tai alus, kuris gaminamas tik Austrijoje. Tiesa, vienas emgirantas dar 1860 m. šios rūšies alų pradėjo gaminti ir JAV. Po to, kai kelis kart pasikeitė bravoro savininkai, bravoras suklestėjo. Vėliau sunyko prohibicijos laikais. O visą istoriją rasite Wikipedijoje, kartu su stiliaus aprašymu.

Tačiau ne apie JAV šneka – noriu papasakoti apie ragautą, autentišką, Austrijoje gaminamą Edelweiss’ą. Mat orignalus Edelweisas privalo būti pagamintas iš Austrijoje turimo vandens. Kiek yra naudojamas Alpių šaltinių vanduo, o kiek tai yra marketinginė pompa – aš nežinau. Tačiau būtent šiam stiliui privaloma naudoti Austrijos kalnų vandenį. Kitaip tai – ne Edelweiss.

Labai dailiai apipavidalintas klasikinis rudo stiklo butelis ir kamštelis. Su visomis austriškomis / tirolietiškomis tradicijomis, nepigiai ir skoningai. Neperkraunant dizaino dėmesys išlaikytas net ir smulkiausioms detalėms.

Alus nešlifuoto gintaro spalvos, drumstas – taip, kaip ir priklauso šiam stiliui. Švariai balta puta nėra labai tvari, tačiau net ir susėdus dailiai dengia plačioje taurėje supiltą alų.

Alus labai aromatingas. Tiek aromatingas, kad pirmieji kvapai nosį pasiekia dar pilant alų į taurę, o taurėje nepranyksta iki paskutinio gurkšnio. Aromate dominuoja bananai, pievų gėlių kvapai. Dar juntami šviežiai nupjautos žolės, lengvi citruso, kramtomos gumos ir kvietinio alaus mielių aromatai.

Gaivus, bet kompleksinis skonis pradžioje maloniai užpildo burną sūroku angliarūgštės dygumu, vėliau gaiviais citrusiniais skoniais, kurie nėra rūgštūs, o labiau saldoki (gal būt dėl babaninio prieskonio). Poskonis tolygus, kreminis, su saldžios karamelės natomis pradžioje ir gvazdikėlinėmis – pabaigoje.

Savo aromatais ir skoninėmis savybėmis šis alus mažai tenusileidžia hogiui. Rekomenduoju paragauti visiems kvietinio alaus mėgėjams.

Vertinimas: aromatas 8/10, išvaizda 8/10, skonis 7/10, bendras pojūtis 17/20. Viso: 40 iš 50 galimų.

ABV 5,3%, Kaina: 2,49Lt. Ratebeer.com balas: 74. Gamintojo svetainė: www.edelweissbier.at

P.S. Užpakalni, žinau, kad patyliukais skaitai mano įrašus šiame blog’e. Turiu prašymą: pasakyk „kriu-kriu!“. Tau tai taip tinka… :*