Keli įdomūs faktai apie alų, kurių (gal būt) dar nežinojote.

1. Zitologija (zythology) yra mokslas apie alų ir jo gamybą. Zitologas yra gyva alaus enciklopedija. Toks žmogus gali papasakoti begalę informacijos apie alaus gamybą, žaliavas, derinius ir kitus įdomius dalykus, susijusius su alumi.

RayTeaches
2. Neegzistuoja toks derinys kaip „alaus someljė“. Jis buvo naudotas anksčiau, kol susidomėjimas alumi buvo menkas. Tačiau jau gana senai alaus žinovas yra vadinamas  „cicerone“ (tariama sis-uh-rohn). Cicerone yra specialistas, kuris žino kaip saugomas, transportuojamas ir parduodamas alus, nusimano alaus stiliuose ir jų (stilių) atstovų vartojimo kultūroje, geba objektyviai degustuoti alų ir apibūdinti alaus aromatą, skonį bei kokybę, nusimano alaus gamybos žaliavose ir procese, geba kurti ir siūlyti alaus ir maisto derinius.

Egzistuoja trys oficialūs cicerone sertifkavimo lygiai:   Certified Beer Server (profesionalus alaus barmenas), Certified Cicerone®, Master Cicerone® .

Koks skirtumas tarp cicerone ir alaus somelje? Skirtumas tas, kad cicerone yra oficialus statusas, kurį norint gauti privaloma išklausyti mokslus, bei išlaikyti sertifikavimo egzaminus, o alaus somelje save gali pasiskelbti bet kuris diletantas.

3. Šiuo metu egzistuoja ~400 alaus rūšių. Belgija šiame sąraše pasižymi kaip daugiausiai individualių alaus rūšių turinti šalis.

4. Seniausias žinomas rašytinis receptas yra alaus receptas. Jis užrašytas ant akmeninės plokštės dainos pavidalu prieš daugiau, nei 5000 metų.

5. Seniausia žinoma reklama yra alaus reklama – ji užrašyta ant molinės lentelės su didžiakrūtės moters atvaizdu, rankose laikančios dvi dideles talpas alui. Reklaminis šūkis skambėjo panašiai į „Gerkite Ebla alų – alų su liūto širdimi“. Šios reklamos amžius – daugiau nei 4000 metų.

 

 6. Pirmieji profesionalūs aludariai buvo moterys.

7. Moteris buvo ir pirmojo žinomo kriminalinio įvykio, susijusio su alumi, priežastis. 2000 metų pr.m.e vienas Egipto vadeliotojas, išgėręs tuometinio alaus, įsiveržė į antikinės deivės šventyklą ir pagrobė jauną šios šventyklos vaidilutę. Incidentas baigėsi liūdnai – vadeliotoją nukryžiavo ant užeigos, kurioje jis prigėrė alaus, durų ir neleido kūno nukabinti tol kol paukščiai draskė jo kūną.

la-vieille-bon-secours

8.  Brangiausias alus pasaulyje yra LA VIEILLE BON SECOURS alus. Šios alaus butelio kaina siekia 1000USD, o jo paragauti galima tik vienoje vietoje pasaulyje – bare „Bierdrome“, esančiame Londone.

9. Sonosilikafobija – tai tuščio alaus bokalo baimė.

10. Senovės Egipte buvo išleistas įstatymas, draudžiantis vyrams gaminti ir parduoti alų.

 

 

 

logo

11. Seniausias, iki šiol veikiantis, bravoras yra „Weihenstephaner„, Vokietijoje. Ši alaus darykla gamina alų nuo 1040m.

12. Yra keli įdomūs faktai apie tai, kad alus daro teigiamą poveikį tam tikroms žmogaus kūno ir sveikatos savybėms, tačiau dėl LR galiojančių įstatymų draudžiama skelbti informaciją apie teigiamą alkoholinių gėrimų poveikį sveikatai.

13. Yra teigiančių, kad nepasterizuotame ir nefiltruotame aluje yra beveik visi mineralai ir mikroelementai, būtini gyvybiniams procesams užtikrinti. Viduramžiais gydytojai rekomenduodavo gerti alų gyventojams, mat tai ne tik papildydavo skurdų maisto racioną, bet ir užkirsdavo galimybę apsikrėsti nešvariame vandenyje plintančiomis užkrečiamomis ligomis. Alus buvo verdamas, šio proceso dėka buvo nužudomos bakterijos ir virusų sukėlėjai ir taip buvo kovojama su įvairų ligų epidemijomis.

grafikas

14. Ilgą laiką Čekija buvo šalis – alaus gėrikų lyderė. Šioje šalyje buvo išgeriama daugiausiai alaus, tenkančio vienam gyventojui. Pastaruoju metu, didėjant ne tik populiacijai, bet ir pragyvenimo lygiui, alaus suvartojimo kiekyje Čekiją aplenkė Kinija. Šioje šalyje išgeriama daugiau, kaip 350 mil. hektolitrų alaus per metus ir Kinija yra labiausiai augančios alaus rinkos šalis. JAV liko tik trečioje vietoje.