Gera skleisti geras naujienas. Ir šioji – tai dar vieno naminių aludarių dueto bendradarbiavimo su komerciniu alaus bravoru rezultatas.

Atvirasalus.lt bendruomenėje žinomi Artis bei Vajezus sukūrė receptą, sutarė su „Bravaria“ ir išvirė dvi tonas witbier stiliaus alaus, kurį pavadino „Licorne„.

Man teko malonumas vakar ragauti šį alų. Abu aludariai yra išvirę ne vieną partiją alaus, abu gavę ne vieną apdovanojimą ir man buvo labai smalsu, koks bus „komercinis“ debiutas? Nors jie ir ne naujokai, tačiau gana akivaizdžiai jaudinosi pilstydami alų susirinkusiems. Pirmi kartai, matyt, visur tokie – jaudinantys, neraminantys, trikdantys. Kaip bus? Ką pasakys kiti?

Ragautas alus buvo kiek šiltokas, nei derėtų. Gan jaunas – tik poros savaičių brandos. Ir tikrai išraiškingas.

Vos pradėjus uosti nosį užpildė išraiškingi aromatai. Tarp gana ryškių apelsininių ir kalendros aromatų taurėje buvo juntamas šviežių smilgų, vasariškos pievos ir išdžiūvusio šieno derinys.

Ragaujant šį vidutinio kūno, netvarios putos ir vidutinės karbonizacijos alų mėgavausi pojūčių, kai aromatas sklandžiai dera su skoniu, papildydami vienas kitą.

Gal kiek imbiero poskonyje daugoka. Jeigu priekabiauti stiliaus atitikimui, tai sakyčiau, kad alui derėtų būti kiek labiau kremiškam, o poskonis neturėtų būti toks prieskoniškai – išraiškingas. Witbier stiliaus aprašyme teigiama, kad „gaivus, lengvai rūgštus ir mažai kartus pabaigoje. Nėra kartumo ar aitrumo iš apelsinų žievelės karčiosios dalies.“ Gi Licorne alaus finišas abejingų nepaliks – vieni jį girs, kiti (nemėgstantys imbiero) gali ir nosį raukyti.

Mano subjektyvia nuomone šis alus niekam nepasirodys nuobodus, blyškus ar neišraiškingas. Jis kitoks, naujas, neragauto derinio ir įspūdžio alus, kurį vien todėl reikia paragauti.

Vasara alaus bokale – būtent tai man šovė į galvą, ragaujant šį alų. Uoslė pažadino prisiminimus, kai dar būdamas vaikas mėgau tiesiog kristi į didžiulę vasarišką pievą, uosti aplink tvyrančius žoliškus ir gėliškus aromatus, o akimis kristi į begalinį žydrą dangų.

Šaunuoliai vyrai, pirmasis blynas neprsivilo. Nenuleiskite rankų, judėkite pirmyn. Kuo daugiau bus tokių įdomių pavyzdžių, tuo gyvesnė bus alaus rinka, tuo daugiau mes turėsime apie ką kalbėti prie alaus bokalo. Kalbėti net ir apie patį ragaujamą alų, nes jis bus vertas pokalbio.

Vertinimas: 41/50. Ragausiu dar.

Maistas: prie šio alaus norisi kažko lengvo ir kremiškai gaivaus. Gal būt pomidorų salotų su minkštuoju baltu sūriu ir šlakeliu pesto bei braškiniu balzamiko actu. O gal būt – su saldžios ankstyvosios kriaušės skiltele, ant kurios užberti keli trupinėliai feta sūrio.

Autoriai pakuždėjo, kad nuo kitos savaitės šio alaus bus galima rasti pačioje „Barvarijoje“, „Alaus kolonėlėje“, „Parkas Outlet“ esančios „Norfa“ viduje pilstomo alaus skyriuje ir dar kažkur kitur, ko jau nepamenu – tikiuosi komentaruose jie patys papildys prekybos vietas. Paskubėkite – partija nedidelė, vos dvi tonos, o alus įdomus ir paragauti vertas.