Ar jaučiate pavasarį? Ir aš jaučiu. Ir ne tik todėl, kad dienos tapo akivaizdžiai ilgesnės, savaitgaliais ištuštėja naujienų srautas soc. tinkluose ir priemiesčius užlieja kepsnių aromatai. Pavasaris – tai būsimo šiltojo sezono pranašas, o iš pagausėjusių naujienų alaus rinkoje juntama, kad šis sezonas jau ne už kalnų. Visi didieji bravorai rinkai pristato savo naujienas, ne išimtis ir „Volfas Engelman“.

Kulkos formos butelių kolekciją papildė naujas alus „Balta pinta“.

Balta pinta

 

Kvietinukus aš mėgstu, todėl su malonumu ragauju naujieną. Hefeweizen stiliaus alus bėga į taurę – apžiūriu ir ragauju.

Išvaizda. Didelė ir tvari, aukšta balta puta. Komerciškai drumstas, matinės auksinės šiaudų spalvos alus. 7/10

Aromatas. Tikrai ryškus. Ragavau alų uždaroje patalpoje, todėl ryškus aromatas buvo juntamas jau per pusmetrį nuo taurės. Jame dominuoja visa stiliaus klasika: citrusai, curacao, kalendra. Po gerų 15min. sumažėjus putai atsiranda medaus ir ramunėlių natos. 8/10

Skonis: alus saikingai karbonizuotas, karbonizacijos tiek, kiek reikia gaiviam sausoko įspūdžio sukūrimui. Pats skonis yra pakankamai pilnas, poskonis gana trumpas, tačiau gęstantis tolygiai. Poskonyje juntamos citrusų rūgštelės, gvazdikėlių aitrumo natos. 7/10

Bendras pojūtis: gan sausas, vidutinio kūno, maloniai gaivinantis alus. Tikiu, kad jis bus populiarus šiltojo sezono metu. Gal būt jis nėra tobulas, tačiau tikai vykęs. Net žmona, paragavusi šio alaus akluoju būdu, įvertino kategoriškai: Geras. Pirksim dar! 17/20.

VISO: 39/50. Vertas dėmesio. Rasite daugumoje parduotuvių.

O štai antrasis šio bravoro alus atkeliavo pas mane tiesiai iš paties aludario rankų:

 

Na ar ne miela? 🙂

Fortas „Meister“. Ant butelio rašoma „Sukurta naujos kartos aludario“. O nugarinėje dalyje pats aludaris skelbia: „Kai kūrėme šį alų, manęs klausė, kuo Meister bus ypatingas. Atsakymas paprastas – nes daromas kaip sau. Na ir vokiški aromatiniai apyniai puikiai dera su mano mėgstama lietuviško salyklo rūšimi. Tad nešildykite ilgiau rankose – atsikimškite ir ragaukite. Meister aludaris Giedrius Valančius.“ Apie tą Valančių, kuris kovojo su alkoholiu aš žinau. O apie Giedrių, kuris kuria alų – ne. Googlinu:

Giedrius Valančius

Giedrius Valančius

Kaunietis, dirba „Volfas Engelman“, mokėsi „VLB Berlin“ alaus akademijoje, profesionalus aludaris, FB dalinasi naujienomis apie alų ir krepšinį. Žinosim.

Alaus nešildau ir pilu į taurę.

Fortas Meister

Dar kartą paburbėsiu: jeigu aludaris, kuris šio alaus receptą brandino savyje keletą metų, vietoj marketinginio teksto būtų radęs bent vieną eilutę alaus stiliui nurodyti, arba kelias – sudėtinėms dalims, tuomet alų vertinti būtų paprasčiau. Dabar ragavimas šiek tiek panašus į „atspėk kas čia“ ir į kurį stilių buvo taikoma – sunku pasakyti.

Išvaizdai priekaištų neturiu – šviesaus raudonmedžio spalvos skaidrus alus su didele, balta puta. Pažiūrėkit į nuotrauką – fotografuota praėjus kelioms minutėms po to, kai alus atsidūrė taurėje. Šaunu.

O štai su aromatu – liūdesys. Ką aluje veikia aromatiniai apyniai aš nežinau. Matyt buvo padėti šalia, kai alų gamino, nes alus kvepia kaip klasikinis komercinis lageris – niekuo.

Situaciją kiek gelbsti skonis. Alus yra vidutinio kūno, žemos karbonizacijos, tačiau turi gana harmoningą salyklų / apynių santykį ir yra kiek „minkštesnis“ už kitus „Forto“ serijos atstovus, kurių poskonio kartėlis mane kiek erzina. Nors alų ragavau penktadienį, po visų darbų, kiek pavargęs ir suirzęs, tačiau alus man patiko. Jeigu tai pirmasis Giedriaus alus – sveikinu! Neprastas debiutas. Antrą kartą šį alų perragavau vakar ir mano nuomonė nepakito. Jeigu stovint prie lentynos parduotuvėje nežinosit ką pasirinkti – ragaukite šį alų. Nesakau, kad jis taps Jūsų favoritu nuo pat pirmo gurkšnio arba, kad kartą paragavę negalėsite sustoti. Galėsite. Bet paragauti – verta.

Gražaus ir šilto Jums pavasario, mielieji!