Verdant naminį alų reikalingi ir keli pagrindiniai matavimo prietaisai. Pagrindis ir svarbiausias yra termometras, kuriuo visi išmokome naudotis dar vaikystėje, kai pakildavo mūsų kūno temperatūra ir mamos susirūpinusiais veidais kišdavo termometrus mums į pažastį.

Antrasis pagal svarbą matavimo prietaisas yra hidrometras. Hidrometras – tai matavimo prietaisas, skirtas alaus gamybos metu nustatyti skystyje esantį cukraus kiekį. Žinant kiek cukraus yra būsimame aluje prieš fermentavimą ir kiek jo liko po fermentavimo galima išskaičiuoti alkoholio kiekį aluje ir taip sužinoti alaus "stiprumą".

Bet apie viską – iš eilės.

Populiariausi hidrometrai yra uždari stikliniai vamzdeliai, kurių apačioje yra specifiniam plūdrumui sukalibruotos medžiagos kiekis ir matavimo skale viršuje:

Hidrometras veikia Archimedo taisyklės principu – panardinamas į matuojamą skystį (dažniausiai tam skirta nedidelė plastikinė kolbelė) ir dalinai iškyla į paviršių. Priklausomai nuo skystyje esančio sukraus kiekio gaunamas skalės rodmuo. 

Kadangi skirtingos temperatūros skysčiai turi skirtingus tankius, todėl rekomenduojama matavimus atlikti su ~20C.. 22C t skysčiais.

Matavime, kaip ir skaičiuoklėse, naudojami trumpiniai:

OG – original gravity – santykinis cukraus kiekis prieš fermentaciją;
FG – final gravity – santykinis cukraus kiekis pasibaigus fermentacijai;
SG – specific gravity – tarpinis cukraus kiekis, gali sutapti su OG, jei nėra atliekami tarpiniai pamatavimai;
ABV – alcohol by volume – procentinė alkoholio išraiška, gaunama išskaičiavimo metu.

Galutinis rezultatas yra procentinė išraiška, gaunama skaičiuojant pagal formulę:

(OG-FG) x 131=ABV%

Pavyzdys:

Išvirto ir matuojamo alaus OG yra 1.056
Sufermentuoto alaus FG yra 1.014

Vadinasi rezultatas bus ABV=5.51%

Internete pilna skaičiuoklių, kur įvedus duomenis gauname rezultatą. 

Aš naudojuosi http://www.brewersfriend.com/abv-calculator/ ir http://www.atvirasalus.lt/calculus Tačiau verta pastebėti, kad pastaroji skaičiuoklė neturi temperatūrinės korekcijos.

Faktiškai yra visa lentelė, kaip kinta rezultatas, priklausomai nuo temperatūros pokyčio, kurį derėtų įtraukti kaip korekciją į galutinį skaičiavimą:

Bet aš korekcijomis nesinaudoju – man užtenka žinoti ir dešimtosios dalies po kablelio tikslumu.

Jeigu kils papildomų klausimų – būtų malonu sulaukti jų komentaruose. Tai būtų medžiaga papildyti šią instrukciją.