Ne vienas namų aludaris pasvajoja apie tai, kad būtų super paversti savo hobį verslu*. Pradėti su nedidele sistema ir, verslui užsisukus, plėstis. Jiems ir skirtas šis įrašas.

Ne, aš nepardavinėju naudotos bravoro įrangos. Bet,  beklaidžiodamas internetuose, radau naudotos įrangos pardavėjo tinklapį soundbrew.com, kuriame yra specialus skyrelis ir mažoms sistemoms. Čia pardavėjas dalinasi savo per daugelį metų sukauptomis įžvalgomis, kurios, mano nuomone, gali būti įdomios ir mano aukščiau paminėtiems namų aludariams. Greičiausiai skaičiai Lietuvoje kažkiek skirsis nuo JAV skaičių, bet reikalo esmės tai nekeičia. Patogumo dėlei pateikiu trumpą vertimą, bet rekomenduoju perskaityti ir originalųjį straipsnį.

* Aš pats neturiu jokių planų hobį pakeisti verslu.

———-

1. Per 24 biznio metus, mes nematėme įrodymų, kad mažesnis nei 10 bbl (1 US beer barrel = 117 litrų) naujas mikrobravoras(ne brewpub’as) gali būti sėkmingas biznis. Mūsų nuomone 15 bbl yra minimalus dydis. Mikrobravoras negali būti nuolat pelningas, jeigu neparduoda bent 3.000 bbl per metus

2. Brewpub’as turi būti tokio dydžio, kad pagamintų ir parduotų apie 500+ bbl per metus. Mes manome, kad tam reikalinga mažiausiai 7 bbl sistema. Su mažesne sistema kartais galima pagaminti anksčiau nurodytą kiekį, bet darbo sąnaudos bus per didelės, kad verslas būtų pelningas.

3. Nedidelės 2 bbl sistemos tinkamos tik pilotiniams virimams arba hobiui. Jos negali būti komerciškai sėkmingos net mažyčiame brewpub’e.

4. 3-4 bbl mikrobravorai pasmerkti arba žlugti, arba įkalinti savo operatorių nesibaigiančioms darbo valandoms už nedidelį atlygį kol jis galės praplėsti įrangą iki pakankamai didelės sistemos, kad būtų pelningas. Daugumoje atvejų verslas žlunga.

5. Mini-mikro sistemos yra santykinai brangiausios ir jų operaciniai kaštai yra didžiausi. 7 bbl sistema nekainuoja dvigubai daugiau negu 3 bbl sistema, bet turi nepalyginamai geresnes plėtros galimybes. Yra labai brangu pirkti mini-mikro sistemą ir ją vėliau pakeisti.

6. Mes daug kartų matėme, kad bravoro pridėjimas prie jau dirbančio restorano ar baro „neveikia“. Brewpub’as turi būti kuriamas iš pat pradžių, o ne pridedamas prie jau esamos įstaigos. Aksioma, kad bravoras nepataisys nepelningos įstaigos bei nepridės kažko naujo jau sėkmingai veikiančiai.

Daugiau faktų apie mažas sistemas:

7. Pagaminti 3 bbl partiją reikia beveik tiek pat laiko ir darbo, kaip ir pagaminti daug didesnę partiją. Taigi gamybos kaštai mažesniame bravore yra santykinai didesni. Dauguma atveju didesni, negu kad turėtų būti, siekiant pelno. Tai tinka tiek bravorui, tiek brewpub’ui.

8. Perkamos žaliavos kainuoja santykinai brangiau.

9. Panašu, kad mažesnės nei 7 bbl sistemos gamybos kaštai yra panašūs į didmeninę alaus kainą.

10. Dauguma mikrobravorų (ne brewpub’ų) kurie pradeda su mažesne nei 10 bbl sistema žlunga per 2 metus. Tie, kurie nežlunga, negali pagaminti pakankamai alaus ir turi atnaujinti įrangą arba statyti naują bravorą.

11. Dauguma brewpub’ų, kurie pradeda su mažesne nei 7 bbl sistema arba negali patenkinti paklausos ir turi keisti įrangą, arba negali pasiūlyti pakankamos įvairovės ir skonio pastovumo, kad susilauktų sėkmės ir tiesiog užsidaro.

12. Su maža sistema esi pasmerktas jeigu tau pasiseks ir esi pasmerktas jeigu nepasiseks.

Klausimas. Aš tiesiog noriu virti alų ir nesiruošiu pragyventi iš to. Ar neturėčiau pirkti mažos sistemos?
Atsakymas. Gal tiesiog nusipirkti deluxe namų aludario sistemą ir dalinti alų draugams nemokamai? Greičiausiai taip prarasite mažiau pinigų. Jeigu tai hobis, nepaverskite to neperspektyviu verslu.

K. Mes su maža sistema norime „išbandyti vandenis“ ir sukurti produktus prieš investuodami į didelę sistemą.
A. Gal ir taip. Bet greičiausiai negalėsite pagaminti pakankamai alaus, kad išbandytumėte rinką. Ir „vandens bandymo“ filosofija nesiderina su aludaryste, kuri yra labai rizikingas verslas ir reikalauja drąsių sprendimų.