Beskaitydamas Braukaiser blogą radau informaciją, kad Brewersfriend neperseniausiai pridėjo naują mentalo chemijos ir vandens kalkuliatorių. Iki šiol visą laiką naudojausi braukaiser’io excelio lentele. Kartais patogu tuo, kad galima naudotis būnant off-line, bet truputį užknisantis savo painumu. Nors kai supranti kaip naudotis, viskas paprasta ir aišku. Taigi šitas naujasis kalkuliatorius yra Brewersfriend’o ir Braukaiser’io (Kai Troester) bendradarbiavimo rezultatas.

Taigi šiandien bravoro sesijos metu naudojausi tuo naujuoju įrankiu. Ką gi, galiu rekomenduoti. Kalkuliatorius intuityvesnis naujam vartotojui, visa perteklinė informacija paslėpta. Galima išsaugoti savo duomenis sugeneruojant unikalią nuorodą, galima pažiūrėti kitų išsaugotus skaičius turint nuorodą ir t.t. Čia pvz. yra nuoroda į mano skaičiavimą: http://www.brewersfriend.com/mash-chemistry-and-brewing-water-calculator/?id=DMXXXXX.

Pats brewersfriend.com turi daug gerų dalykų, kuriuos norėtųsi matyti atvirame aluje. Šiuo metu konkrečiai virimo planavimui atvirame aluje turime tik recepto skaičiavimą ir dar atsargų užrašų knygutę. Tomas sako, kad padarytų ir tą vandens skaičiavimą, jeigu kas nors formules surašytų. Bet ten tos formulės painios, taip nesinori knistis, kai viskas jau gatava yra. Beje, brewersfriend.com yra komercinis projektas — 9,99 USD metams. Aš mielai atviram mokėčiau po 25 Lt per metus, ir daugiau mokėčiau, jeigu visi tie reikalai kur ten yra, ir atvirame būtų. Bet mokamo AA nesiūlau, nes nenoriu užrūstinti AA idėjos saugotojų 🙂