Miuncheno šviesusis (Munich Helles) – tai lageris, kuris buvo sukurtas Miunchene 1895 metais Spaten’o bravore. Bravorius – Gabriel Sedlmayer. Buvo skirtas konkuruoti su Pilsnerio tipo alumi. Aš nudžiugau radęs šio stiliaus Paulaner bravoro alų.

Silpno aromato, labai skaidrus, vidutinės karbonizacijos ir baltos, bet trumpalaikės putos alus. Daili šiaudų spalva ir beveik bekvapio komercinio lagerio aromatas.

Ir jeigu aromatas blankus ir net nekvepia stiliui priklausančiu pilsner salyklo aromatu, tai skonis gana tiksliai atitinka stiliaus reikalavimus. Lengvutis, saldokas, su nepabrėžtu apynių kartumu. Sausas, bet pilno kūno pojūtis su saldžiai gęstančiu poskoniu. Munich Helles Paulaner style – toks būtų tiksliausias šio alaus apibūdinimas.

Vertinimas: aromatas 6/10, išvaizda 9/10, skonis 8/10, bendras pojūtis 17/20. Viso: 40 iš 50 galimų.

Neieškokite šiame aluje stebuklo. Jis patiks tiems, kam patiko Paulanero „Oktoberfest’as“. Puikus lageris karštai vasaros popietei. Derės su aštrokais kiniečių ar tailandiečių patiekalais. Arba tiesiog kaip aperityvas laukiant kepsnių. Gerti gerai atvėsintą.