Dundulis ir toliau džiugina nauju alumi. Dabar tai dviguba IPA. Jeigu reikėtų vieno stiliaus, įkūnijančio craft’inį alų, tai turbūt būtų šis alaus stilius. Lietuva savo palydovą kosmose dar tik turės, o dvigubą IPA Dundulio dėka jau turi.  Ponios ir ponai – „Dubults“!

Šitą alų galite pirkti vien dėl etiketės. Aš rimtai – tai kažkoks meno kūrinys. Žanras – portretas. Portreto herojus – reikia manyti tai ir yra Dubultas – laiko du butelius, iš kurių liepsnose išenda du apyngalviai. Dubulto žvilgsnis prikausto ir paralyžuoja. Pradedi jausti, kaip antroji Dubulto akių pora skenuoja tavo smegenis. Negali pasislėpti nuo Dubulto žvilgsnio. Staiga supranti, kad jis jau žino, kad prie Senukų sukau jau užgęsus žaliai rodyklei. O dabar jau ir apie tą lemiamą „Kalėdinį“ įvartį, kurį šeštadienį įsimušiau į savo vartus. Viskas, užteks.

Atkemšamas butelis lengvai sušnypščia.

IMG_0373_40

Aromatas stipresnis už vidutinį, jaučiasi, kad jau kiek „pasėdęs“. Dominuoja spygliuočių kvapai, retkarčiais iš už spyglių išlenda lengvi citrusai. A – 7/10. Alus skaidrus, tanki, balta vidutinio dydžio puta. I – 5/5. Skonyje aiškus balansas į apynius, bet apyniai labai solidūs, ramūs, black tie. Skonyje jaučiama ir salyklų linija, tamsių bazinių salyklų liekamasis saldumas. Vos vos jaučiama alkoholio šiluma. Visi skoniai aiškūs, gerai dera, per keturis mėnesius susidainavę. Skonis tolygiai pereina į poskonį. Poskonyje nėra iššokančio kartumo, tiesiog tvirta pabaiga. S – 8/10.  Kūnas as advertised tikrai tvirtas, bet nesunkus, karbonizacija vidutinė. G – 4/5.  Alus labai solidus. Technine prasme tai turbūt pats geriausias Dundulio craft’inės serijos alus. Nepaisant deklaruojamų 72IBU, tikrai nėra kažkoks ekstremaliai kartus, apynių kartumas ir skonis puikiai subalansuoti. BĮ -18/20. Bendras įvertinimas – 42/50. Būtina paragauti kiekvienam save gerbiančiam alaus žinovui. Labai tikiuosi, kad „Dubultas“ nebus vienkartinis projektas, o bus verdamas nuolat.

Anketiniai duomenys:

  • ABV: 7,2%.
  • IBU: 72.
  • Salyklai: Pilsnerio, Miuncheno, Amber.
  • Apyniai: Columbus, Cascade, Summit, Simcoe.
  • Kaina: 5 LTL už 0,5 ltr butelį Užupio Špunkoje.