Alaus brolija ir BeerGeek vasario 22 dieną organizuoja žiemos alaus festivalį „Žmogšala“. Festivalio tikslas – supažindinti alaus vartotojus su tamsiu ir stipriu alumi mūsų rinkoje. Renginio vieta – Vilniaus centre esanti meno galerija JUOZAS ART.

Daugiau informacijos apie renginį galite rasti organizatorių internetuose:

Alaus brolijahttp://www.alutis.lt/f5ees7.php?fxxf=newsas&id=3849

BeerGeekhttp://beergeek.lt/zmogsala-zieminio-alaus-festivalis-lietuvoje/

Uždaviau keletą mane dominančių klausimų, į kuriuos atsakė vienas iš organizatorių Vidmantas Laurinavičius.

Kiek skirtingų alaus rūšių planuojate pateikti?

Jau dabar yra suplanuota per 150 užsenietiško alaus rūšių iš visų Lietuvos importuotojų (ypač iš jų slapto archyvo, kur yra pavyzdžiai ar uždraustas prekiauti parduotuvėse alus). Taip pat vasario viduryje mes kaip organizatoriai važiuojame atsivežti tiek alaus iš Lenkijos parduotuvių kiek rasime įdomaus, tų rūšių, kurių nėra Lietuvoje. Ypač bandysime atsivežti alų iš geriausio alaus pasaulyje dvidešimtuko.

Kokį įdomesnį užsienietišką alų tikrai turėsite?

Alaus daryklos kurias jau 100 proc. žinome, jau paskelbėme mūsų feisbuke. Kitas rūšis paskelbsime po kelionės į Lenkiją. Užsakyta yra tikros egzotikos, ir dabar tik lenkų partnerių klausimas ar nepaves ir viską ką užsakėme gausime.

Kas atstovaus Lietuvą?

Lietuvą atstovaus Dundulis ir Apynys. Nes kitos alaus daryklos kol kas nieko labai egzotiško nepasiūlo. Juolab dauguma lankytojų bus alumi besidomintys naujokai ir Dundulio alaus ragavimas galbūt jiems gal bus pirmas kartas. O profesionalai ar labiau patyrė alugeriai manau labiau eis ragauti užsienio gėrybių.

Kokie bus įdomesni lietuviški alūs? 

Numatoma pirmo Lietuvoje česnakinio alaus premjera (jau brandinamas Kauno bravore Apynys). Taigi šioje šventėje bus pirma proga paragauti šio alaus.

Kada prasidės renginys ir kada numatoma pabaiga?

Renginio pradžia 16 val. Programa (interviu su alaus gamintojais ar jų atstovais) – nuo 18 val. Salė išnuomota iki 1 val nakties, taigi niekas nieko per anksti neišvarys. Maždaug nuo 22 val. nusimato truputis gyvos muzikos ir šokių.