Šiandien „Raudonų plytų alaus dirbtuvės“ išleido naują alų – amerikietišką IPA „Bocmano ūsai“. Tai pirmasis aludario Andriaus Bagdzevičiaus alus šiame bravore. Pristatymas įvyko Vilniaus bare „Portobello“.

Viskas vyko labai demokratiškai – jokių specialių pakvietimų rašantiems apie alų, jokių suvenyrinių taurių. Tereikėjo ateiti, sumokėti 12,5 LTL už 0,66 litro bokalą ir dalyvauti šventėje.

Apie alų. Aromato mažoka, bet vis tiek iš karto aišku, kad turi reikalą su amerikietišku IPA. O visa kita savo vietoje. Užpildžiau feedback’o kortelę ir gavau ženkliuką „Hello Sailor“ su kuriuo visą vasarą Ūsus bus galima pirkti su 1 lito nuolaida. Jeigu domina, rašykite asmeninę žinutę. Mano įvertinimas – 39/50.  Šios vasaros viso baro asortimento nesu išbandęs, bet jeigu spręsčiau pagal pernykštį, „Bocmano ūsai“ būtų mano pirmas pasirinkimas.

Pristatant alų Andriui Bagdzevičiui teko lipti ant bačkos.

Andrius Bagdzevičius

Bocmano ūsų bravorius Andrius Bagdzevičius ant bačkos.

Andriui pristatant IPA stilių bare esantys į indusus panašūs piliečiai(nuotraukoje kairėje) įtariai reagavo į frazę apie tai, kad anglai siuntė stipriai apyniuotą alų į savo koloniją Indiją.

Aš, žinoma, negalėjau praleisti progos neiškvotęs daugiau informacijos apie šį alų.

Andriau, IPA yra visų pirma apie apynius. Kokius apynius naudojai?

Kartinimui naudoti Chinook apyniai, o aromatui Citra, Cascade ir Centenial.

Kokia salyklų bazė?

Naudojome Pilsnerio, Miuncheno salyklus ir visai truputį CaraRed.

Koks ABV?

6%.

Šeši tai šeši, bet alus beveik sesijinis ir tikrai galima išgerti daugiau nei vieną taurę. Bet mėgautis derėtų atsakingai, nes priešingu atveju, kaip žinia, rizikuojate savo šeimos ir visuomenės gerove .

Išskirtinis aludario foto tik alusalus.lt

Andrius Bagdzevičius

Tas skrybėlėtas pilietis irgi kažkaip susijęs su Portobello. Į kitą fotkę pakliuvo ir jis.

Skrybėlė ir ūsai

Nors ir įdėmiai dairiausi, daugiau pažįstamų nepastebėjau. Na išskyrus Artį, kuris irgi apsilankė pristatyme ir davė Andriui keletą vertingų patarimų.

Artis ir Andrius Bagdzevičius

Summa summarum, alaus scenoje pasirodė dar viena lietuviška IPA. Man ji patiko, todėl ramia širdimi rekomenduoju ir jums. Bocmano ūsai, cheers!