Kadaise vienas prietelius, baigęs mokslus JAV, pasikvietė mane į "BBQ party". Kalbant lietuviškai – alaus pagėrimą tėvų sode. Vasara, gražus oras, atvažiavau kiek besivaržydamas, mat kas tas BBQ ir dar party man tuomet (prieš 15 metų) nieko nesakė. Vėliau viskas paaiškėjo: pasirodo reikia čiupti butelį vėsaus alaus ir palengva gurkšnojant bendrauti su visais dalyviais. Kai praalksti – prieiti prie kepsninės esnčio žmogaus ir jis tave kuo nors pavaišins. Užkandus – čiupti naują butelį ir vėl su visais bendrauti apie nieką. Taip laiką pasirodo leidžia amerikonai ir taip laiką leisti mokosi verslo žmonės Lietuvoje. Atmetus visą sarkazmą – liko gražūs ir šilti prisiminimai, bei naujjai patirtas jausmas, kaip gali prieiti prie jau besikalbančių apie kažką ir jei tema priimtina – įsilieti į pokalbį.

 

Štai tokiems BBQ party labai tinka dešrainiai (jei labai išalkęs bičiulis mikliai užsimanys ko nors alkiui numarinti) bei gi karamelizuoti šonkauliukai, jei bičiulis turi kantrybės ir dar yra linkęs pabendrauti, kol šonkauliai kepa.

Šis receptas nuostabus dvejopai: tuo, kad nereikia ruoštis iš anksto, marinuoti ir kitaip vargti ruošiant mėsą (sugalvojai – gali iškart įgyvendinti) ir dar tuo, kad valgant jauti tikrą mėsos skonį ir kartu – prieskonius (bet ne prieskoniais persisunkusią, vienodo skonio mėsą).

Taigi, kiaulienos šonkauliai. Juos dera pirkti ne tuos, kur kaulai tiesiog paslėpti mėsa, bet tuos, kur nat kaulo mėsos bent per pirštą ar du storio. Supjaustom kas kauliuką ar kas du – tokius gabalėlius ir kepsim.

O dar reiks tepalo – mišinio, kuriuo tepsime kepamus šonkauliukus.

Mišinio gamyba irgi labai paprasta: viską sumetame į blenderį (toks patogus viską smulkinantis virtuvinis prietaisas) ir stropiai susmulkiname bei sumaišome. Gausime tepalą šonkauliams glazūruoti.

Sąrašas to, ką dedame į blenderį (komplektas vienam kilogramui žalių šonkaulių):

  • 3-4 skiltelės česnako
  • pusės citrinos arba viso laimo (limetės) sultys
  • pusės apelsino sultys (jei neturit – ne bėda, tiks ir be jų)
  • pora šaukštų rudojo cukraus
  • pora šaukštų sojos padažo
  • šaukštas Vorčesterio padažo
  • vienas čili pipiras be sėklų (arba du, jei mėgstate aštriau)
  • žiupsnelis drukos ir šviežiai maltų juodųjų pipirų (aš ketvertą kartų pasuku pipirų malūnėlį virš indo).

Galimos improvizacijos: papildomaigalime įdėti arnatinį šaukštelį su kaupu garstyčių, arba šlakelį vynuogių acto, arba kelis šlakus balzamiko acto, arba – žiupsnį cinamono miltelių. Čia jau kam kaip patinka. Vasara dar tik prasideda – spėsite viską išbandyti 😉

Visa šį turinį mikliai suplakame blenderiu ir su šluotele bei šonkauliais nešamės prie kepsninės.

Ant kepsninės uždedame groteles, ant jų – metame šonkaulius. Kai viena pusė apkepa (ima ruduoti) – verčiame šonkaulius kepsninės žnyplėmis ir apkepusią pusę šluotele aptepame pasišuotu tepalu. Vėliau vėl – verčiame, tepame, pakepa – verčiame, tepame ir taip tol, kol šonkauliukai iškeps.

Rezultatas būna panašiai toks:

Jie tiesiog imami pirštais, graužiami, vėliau rankos valomos citrinos skiltelėmis ir popieriniais rankšluosčiais, atsidaromas naujas butelaitis alaus.

Panašų malonumą galima apturėti ir žiemą. Tik reikės orkaitės, įkaitintos iki +180C

Skanaus!