Po didžiųjų "Vynotekos" išpardavimų stipriai sumažėjo angliško alaus pasirinkimas. Net ne tai, kad sumažėjo; angliškas alus apskritai išnyko. Liko vos dvi rūšys "kvapo palaikymui". Tačiau šventa vieta lentynos tuščios nebūna. Šiuo metu lentynose karaliauja "baltieji" alūs. Nemažai jų daliai taikomos nuolodos.

Puiki proga daryt kvietinuko sesijas ir lygint stilius, skonius, kokybę ir aromatą!

Čiupau kelis butelaičius, paragavau ir aš. Gera proga "kalibruoti" skonį ir kaupti degustacinę patirtį.

Vis dar yra gardžiojo Krombacher Weizen. Apie šį alų jau kalbėta, todėl papildomai nesiplėtosiu.

Kitas gardus aliukas – Benediktiner Weissbier

Aromatingas, pilno kūno alus su didele puta. Aromate juntama vanilė, citrusinių vaisių gaivumas, gal šiek tiek – kalendra.

Alų ragavau neatvėsintą, todėl į skonio peripetijas nesivelsiu. Tačiau net ir neatvėsintas aluje juntama gaivi rūgštelė, kuri kontrastuoja su bendru pilno kūno pojūčiu. 

Kas man buvo visiška naujiena – tai Franziskaner Weissbier Kristallklar.

Nors patys gamintojai jį priskiria "Premium Weissbier" kategorijai, tačiau gerti jį buvo gana keista.

Visų pirma todėl, kad tipiškas weissbier'as būna kiek drumstas, matinės spalvos, nefiltruotas. Gi čia – skaidrus it ašara. Taip, su spalva, su nemaža karbonizacija, su nepaklusnia, bet gana greit sėdančia puta. Bet visiškai skaidrus. Stebuklas…

Tuo, tiesą sakant, jo įspūdingumas ir baigėsi. Pats kūnas yra pusėtinas, skonis neįsimintinas. BEragaujant kažkodėl apėmė jausmas, kad šiuo alum gamintojas taiko į jaunimo kategoriją. Rodos įmestum skiltelę laimo, šiaudelį ir būtų vyninės popsas. 

Dar vienas ragautas atstovas – Shofferhofer Hefeweizen, priskiriamas Premium cloudy wheat beer.

Standžios putos, drumstos spalvos ir vaisinių aromatų kupinas alus. Juntamas ryškus mielių charakteris, poskonyje maloniai dera neįkyrus apynių kartumas.

Gardus alus, vienas iš geresnių ragautų šioje sesijoje.

Kodėl ne pats gardžiausias? Nes visu laurus susišlavė prabangusis (taip pat ir kainos prasme) Hoegaarden Wit-blanche.

Visiškas seksas. Aromatas kupinas eesterių, kurie darniai dera su skoniu. Retas alus apsižymi tokia harmonija, kai atrodo, kad burnoje ragauji kvapus. 

Galėčau ilgai suokti ditirambus šiam alui. Bet apie jį visi žino ir nemanau, kad pasakysių ką naujo. Jo nereikia šlovintį – juo reikia mėgautis.

Štai tokios naujienos alaus prekybos fronte besibaigiant vasarai. Estų sinoptikai žada, kad ruduo bus ilgas ir šiltas – vadinasi dar bus progų pasimėgauti kvietiniu alumi ir pasidžiaugti rudenėjančia gamta. Į sveikata!