Dažnas lietuvis žiemą važiuoja atostogauti į Austrijos kalnus – čia nemažai slidinėjimo kurortų, kurie garsėja savo trasų kiekiu ir kokybe, geru oru ir kokybiškomis poilsio paslaugomis. Tiesa, kelionė bus kiek tolimesnė ir brangesnė, nei poilsis Čekijoje ar Slovakijoje, bet planuojant atostogas nereikės pergyventi dėl to, ar bus trasose sniego ir ar nereikės gaišti laiko, stovint eilėse prie keltuvų.

Tad važiuojantiems poilsiauti į Austriją – keli patarimai apie tai, kokį alų verta rinktis šioje šalyje.

Kalbant apie alaus pasiūlą Austrijoje dera pastebėti, kad šioje šalyje alaus mėgėjai nėra taip lepinami, kaip Lietuvoje. Todėl jeigu galite, verčiau ragaukite vyną. Austrija garsėja savita vyndaryste, turinčia tikš šiam regionui būdingas vyno rūšis. Vynuogynai Austrijoje užima 51 tūkstantį hektarų šalies rytuose ir pietryčiuose. Baltieji vynai sudaro 70% viso pagaminamo vyno iš 22 vynuogių rūšių. Likusius 30% sudaro raudonasis vynas, gaminamas iš 13 vynuogių rūšių. Daugiau apie Austrijos vyną skaitykite čia ir čia.

Jeigu nesate vyno mėgėjas ir mieliau renkatės alų – trumpai papasakosiu į ką verta atkreipti dėmesį lankantis šioje šalyje. Kalbėdamas apie alaus pasiūlą žvelgsiu eilinio turisto akimis ir pasakosiu apie tą alaus asortimentą, kurį rasite daugumoje vidutinio dydžio prekybos centruose. Važiuojant į tikslingą alaus medžioklę galima rasti ir įdomesnio alaus, tačiau mes važiuojame ne medžioti, o ilsėtis ir perkame tai, ką randame populiarioje pasiūloje.

O šią pasiūlą galima skirstyti į tris kategorijas: įvairių rūšių lageriai, kvietiniai alūs ir radleriai (alaus kokteiliai).  Austrijos aludariai nelepina savo gerbėjų eliais, IPA ar kitais alaus pasiūlymais, kurie dabar populiarėja Lietuvoje. Čia viskas paprasta ir konservatyvu.

Radleriai užima veik ketvirtadalį visų alaus lentynų ir yra populiarūs tarp turistų. Tačiau aš nesu šių gėrimų šalininkas, tad plačiau apie juos nepasakosiu. Nuvažiuosit – paragausit patys. Paminėsiu tik tiek, kad radlerių yra įvairiausių ir kiekvienas pageidaujantis ras savo mėgiamą skonio derinį.

Lageriai yra veik populiariausi, jų pasiūla yra didžiausia. Vieni yra tipiški beveidžiai eurolageriai, išsiskiriantys tik nedideliais skonio niuansais – kartumu, kūno pilnumu ir poskonio sausumu. Tačiau ir tarp jų yra keli įdomesni pavyzdžiai.

Pirmasis, kurį verta rinktis po ilgos, aktyvios dienos ant kalno – Ottakringer Helles:

 

Paprastas ir lengvas alus be didelių pretenzijų. Jame nereikia ieškoti subtilių niuansų – užtenka tiesiog atsikimšti gerai atvėsintą butelaitį ir malšinti troškulį laukiant vakarienės. Parduodamas nedideliuose buteliukuose už labai demokratišką kainą.

Šviesaus lagerio, kokiu užpildytos lietuviškų parduotuvių lentynos, mėgėjams rekomenduoju šią trijulę:

 

Klasikiniai šviesūs pilsner alūs, pagaminti Austrijoje. Beje, Kaiser alus yra itin populiarus viešojo maitinimo įstaigose, todėl jeigu per pietus paprašysite tiesiog šviesaus alaus – Jums greičiausiai įpils bokalą Kaiser’io.

Austrai nenuvilia ir Marzen’o mėgėjų.

 

Per savaitę man pavyko paragauti 6 ar 7 skirtingus marcenus, įdomiausi pasirodė šie trys.

Tamsaus lagerio mėgėjams rekomenduoju rinktis König Ludwig Dunkel alų.

Lietuvoje šio gamintojo alaus yra Weissbier versija. Aš paragavau dunkel’į ir nuoširdžiai rekomenduoju. Pilno kūno, tačiau gana lengvas, aromatingas dailus alus su maloniu, lėtai gęstančiu poskoniu. Tikrai patiks tiems, kas mėgsta Köstritzer Schwarzbier.

Austrijoje nemažai ir kaimyninės Vokietijos alaus. Man labiau rūpėjo austriškas alus, todėl importu iš Vokietijos mažai domėjausi, tačiau nepraleidau progos paragauti vieno iš Vokietijos alaus rinkos lyderių OeTTINGER produkcijos:

 

Ir pabaigai – dar keli žodžiai apie kvietinį alų. Jo pasirinkimas Austrijoje tikrai platus, austrai moka ir mėgsta virti kvietinį alų. Beveik visi austriški kvietinukai yra nepriekaištingi, tiksliai pataikantys į stilių ir verti dėmesio. Tad jeigu esate kvietinio alaus mėgėjas – Austrija Jums patiks.

Edelweiss alaus yra ir Lietuvoje, apie jį jau esu rašęs. Tiesiog Austrijoje jo pasirinkimas yra platesnis. Šviesaus kvietinio mėgėjams verta rinktis Edelweiss Hofbrau, o tamsiojo – dunkel’į.

Žinoma, yra tikrai nemažai importuojamo alaus. Net ir kalno viršūnėje esančiame bare galite ragauti pilstomą Hoegaarden’ą. Bet šio alaus yra ir čia, Lietuvoje. O Austrai turi savo alų, kuris (lyginant su kai kuriomis kitomis pasaulio šalimis) tikrai nėra prasčiausias. Gerų atostogų keliaujantiems į Austriją!