Refraktometras – tai dar vienas prietaisas, kurį aludarystėje naudoja ir namų aludariai ir profesionalūs aludariai didžiuosiuose bravoruose. Tai optinis įrenginys, kuriuo matuojamas alus gamybos metu. Šio prietaiso paskirtis yra labai panaši į hidrometro paskirtį. Tačiau veikimo principas, o kartu – panaudojimo galimybės labai skiriasi. Hidrometro rezultatai gaunami jo plūdrumo dėka – hidrometras merkiamas į skystį ir stebint skalę gaunamas matavimo rezultatas. Refraktometras rezultataus pateikia leisdamas šviesą per skystį, šviesa lūžta priklausomai nuo skysčio sudėties ir skalėje vaizduoja gaunamą rezultatą.

Kalbant moksliniais terminais refraktometras yra prietaisas, kuris matuoja refrakcijos indeksą. Vėliau šis indeksas yra perskaičiuojamas ir gaunama reikšmė. Suprantu, kad kol kas viskas painu, todėl pabandysiu paaiškinti detaliau ir suprantamiau.

Bet kuriuo alaus gamybos metu dalyvauja skystis. Nesvarbu, ar tai tekinama ar verdama misa, ar alus fermenteryje, ar butelyje, brandinamas jau keli mėnesiai. Esmė yra skystis. Jį galima matuoti refraktometro pagalba. Imami keli lašai skysčio ir užtepami ant refraktometro paviršiaus. Tada uždengiama skaidri plokštelė ir pažiūrima per okuliarą į šviesą. Viduje pamatome skalę, kurios dalis yra vienos spalvos, kita – kitos. Štai ta riba ant skalės ir yra refraktometro rodmuo:

 

Mano naudojamas refraktometras turi dvi skales – Brix ir SG (specific gravity).

 

Refraktometro paskirtis yra tokia pati, kaip ir hidrometro, tačiau refraktometras yra patogesnis ir universalesnis. Visų pirma, nebūtina pilti 200ml į menzūrėlę, kad hidrometras plauktų. Matavimui užtenka vos poros lašų.  Ir jei skysčio temperatūra yra netinkama, tai ant paviršiaus jis greit atvėsta iki aplinkos temperatūros, o tikslūs rezultatai gaunami akimirksniu. Tai leidžia matuoti skysčius visose alaus gamybos stadijose: salinant ir tekinant misą, misą prieš virimą, po virimo, ataušinus. Galima matuoti tarpinius fermentavimo rezultatus, sufermentuotą alų, subrandintą alų. Beje, turint refraktometrą ir hidrometrą galima ne tik paskaičiuoti jo stiprumą, neturint pirminių duomenų, bet ir pirminį OG.

Refraktometras nėra brangus prietaisas – iš užsienio man jis atkeliavo už nepilnus 70Lt. Tačiau darbas su juo – vienas malonumas.

Tiesa, prieš naudojantis refraktometru jį dera sukalibruoti – ant matavimo paviršiaus reikia užlašinti distiliuoto vandens ir įsitikinti, kad skalė rodo nulį. Jeigu ne – reikia pasukinėti viršuje esantį varžtuką, kuris naudojamas prietaiso kalibravimui.

Antras momentas, kurio dera nepamiršti – skystis iki fermentavimo pradžios ir fermentavimo metu, ar po jo matuojamas kitaip. Taip yra dėl to, kad fermentavimo metu atsiranda alkoholis, kurs keičia rezultatus. Todėl fermentavimo metu reikia žinoti pradinę Brix vertę ir esamą. Tarkim pirminė Brix vertė prieš fermentavimą buvo 15,1, esama fermentavimo metu 12, vadinasi SG bus 1.039

Egzistuoja įvairios paruoštos lentelės, kurių dėka galima susitvarkyti su refraktometro rodmenimis ir gauti rezultatus. Tačiau esant galimybei aš naudoju jau paruoštus kalkuliatorius. Vieną iš tokių viešai ir nemokamai galite naudoti čia: www.northernbrewer.com/refractometer-calculator

Tai tiek trumpai apie šį fantastiškai patogų prietaisą. Ir pabaigai – trumpas video apie tai, kas tas refraktometras yra ir kaip juo naudotis (anglų kalba):