Beliko tik apie savo alų papasakoti. Bet prieš tai trumpai dar apie du finalininkus: Švyturį ir Evaldą. Trumpai, nes jų atsakymų į klausimus taip ir negavau.

Švyturys, tai ne tas mūsų visų mylimas ir gerbiamas bravoras ŠUA, o vienas iš mūsų kolegų. Deja, jo tikrojo vardo nežinau, todėl ir jums pranešti negaliu. Švyturio saldusis stautas „Vienas namuose“ finale surinko 199 taškus (vid. 24,9 tšk.) ir užėmė aukštą ketvirtą vietą. Tas pats alus stautų kategorijoje gavo sidabro medalį.

Evaldas yra žinomas VAK’o senbuviams, bet mažiau žinomas nesilankantiems VAK’e, nes jis atvirame aluje rašo labai mažai, o kitur iš viso nerašo. Jo šviesus hibridinis alus „Aurora“ kategorijoje buvo įvertintas sidabro medaliu, o finale surinko 159 taškus (vid. 19,9 tšk.) ir užėmė 14-tą vietą.

Daugiau galiu parašyti apie paskutinį AAT finalininką Gytį, nes tokia yra momento struktūra, kad tai esu aš pats. Nusprendžiau nevaidinti, kad imu pats iš savęs interviu ir tiesiog papasakosiu apie savo 2012 metų Taurei pateiktą alų.

Į finalą pakliuvo du mano alūs: merceno stiliaus lageris „gnb Marzen“ ir Bohemijos pilzneris „Jėzus tarp daktarų aka pilzneris Pupkevičiui“. Mercenas surinko 198 taškus (vid. 24,8 tšk.) ir užėmė 5-tą vietą, pilzneris gavo 169 taškus (vid. 21,1 tšk.) ir pasidalino 11-12 vietas.
Pilznerį, jo užsakymu, viriau savo klasiokui ir Bukiškių futbolo klubo (FCB) kolegai D.Pupkevičiui. Pavadinimą alui jis garantuotai sugalvojo žinodamas mano skeptišką požiūrį į religijas. Turbūt galvojo, kad pradėsiu siūlyti ką nors a la Pilsner nach Urquell art(#3) ar panašiai. Nieko panašaus. Anyway – Jėzus tarp daktarų – alus gydo sielą. Žinoma, jeigu vartojamas saikingai.

Etiketė

Realiai receptą nužiūrėjau hobbybrauer.de, bet šiek tiek modifikavau. Receptas paprastas 90 proc. pilsnerio salyklo + 10 proc. CaraPils’o. Apyniai, žinoma, tik Saaz. Mielės W34/70, kurios yra idealios vokiškam pilsui, bet gal kiek per griežtos Bohemijos pilzneriui. Bet manau, kad jos irgi 80-85 proc. yra tinkamos šiam stiliui, tik reikia kiek salyklus paderinti. Reikėtų daryti trigubą dekokciją ar bent virti 4 valandas, bet tokią prabangą kol kas atidėjau ateičiai.

Teisėjų vertinimai neutralūs, tik balai normalūs. Ana, parašė „good hop schedule“, nors pvz Runcė šį alų vertino pirmą dieną ir jo komentaras buvo „APYNIŲ !! =( “ (tiesa, jo bendras įvertinimas buvo „liuks“) . Vienu žodžiu visiems neįtiksi. Jeigu kas nors bandys virti šitą alų, žinokite, kad apyniai jaučiami, bet tikrai neišsišoka. Jeigu norite daugiau apynių charakterio, keiskite hop schedule. Vienu žodžiu vertinimas ~21 balas labai teisingas. Tikrai galima išvirti geresnį Bohemijos pilznerį, negu šitas. Bandysiu tai daryti 2013 metais 🙂

„gnb Mercenas“ iki šiol yra man pačiam mano geriausias išvirtas alus. Išvirtas beveik išimtinai tik iš bazinių salyklų, karamelės tik 0,9% salyklo. Pamaišiau du miunchenus, nes dar buvo likę, bet tai nėra būtina, mano kuklia nuomone. Šito alaus paslaptis paprasta – Wyeast Bavarian Lager mielės. Pasakysiu atvirai: aš esu įsimylėjęs šitas mieles. Jos stebuklingos, neperdedu. Šiemet jau nusipirkau 2 pakelius. Pasaulio pabaigos laukiau pasiėmęs Wyeast Bavarian Lager mielių pakelį.

Pirmą dieną šis alus surinko 27,7 taškų vidurkį, buvo aukščiausiai teisėjų pirmą dieną įvertintas alus ir vienintelis gavęs maksimalų vieno teisėjo 30 taškų įvertinimą. Teisėjų vertinimai: „Labai gerai, be priekaištų“, „Geras“ (28 tšk. 🙂 ), „any German brewer would be proud to have this on their menu“. Tai jau turbūt ir mirti galiu po paskutinio įvertinimo.

Finale vertinimai buvo žemesni, juk finalas. Vis tik Phil’as dar kartą parašė: „Better than many from Munich. I said this yesterday – better than many local versions. Would make this a regular quaff“.

Rezultatai kategorijose tokie: auksas pilzneriuose ir gintariniame lageryje (čia tie mano finalininkai), sidabras gintariniame lageryje (antras mercenas), porteryje (baltijos porteris) ir belgiškam stipriajame elyje (blond stiliaus alus), bronza tamsiuose lageriuose (bavarijos dunkelis). Pagal surinktus balus antras mercenas ir dunkelis galėjo praeiti į finalą, bet pagalvojau kam du to paties žmogaus mercenai ar trečias tamsus lageris finale. Antras mercenas solidus, patikimas alus. Porteris yra mano trečiojo virimo alus. Yep – virimas Nr.3, 2010 metų rugsėjis. 2012 metų Taurėje jam jau buvo 20 mėnesių. Jeigu kas pamenate, tai čia tas pats alus, kurio pradinis skonis buvo beždžionių myžalai per pusę su akumuliatorių skysčiu. Jeigu alus nesugedęs, brandinimas gali jam padėti. Blond’as buvo Fleffe blonde. Jeigu nebūčiau pergazavęs, tikrai būtų finale. Geras alus, vienas mano mėgstamiausių. Dunkelis irgi solidus alus. Čia tas atvejis, kai bronza tikrai vertinga. Tamsūs lageriai buvo labai stipri kategorija, laimėjo Žydriaus „Gruodžio žaibs“ su 27,3 taškais, finale 3-ia vieta, antras buvo Arčio „Galaxy defender“, kuris irgi praėjo į finalą.

Iš viso į konkursą pateikiau 10 alų. Motyvacija paprasta: vis tiek jeigu nesurinksime biudžeto, reikės iš savo kišenės pridėti, tai geriau alaus pateiksiu ir sumokėsiu registracijos mokestį po 10 Lt. Žiūrėk dar ką nors laimėsiu. Juolab kad turėjau tikrai gero alaus. 2013 metų Taurėje galvojame riboti maksimalų pateikimų skaičių, bet 2012 metais prioritetai buvo kiti. Vienu žodžiu pateikiau 10, laimėjau 6 medalius. Tai dabar atviro alaus profilis kaip Brežnevo krūtinė. Dalyvaukite 2013 metų Taurėje, pateikite daug daug alaus, ypač nepopuliariose kategorijose, ir žiūrėk jau turėsim visą „politbiurą“.

Kalėdos jau praėjo, bet vis tiek sveikinu. O 2013 metais visiems linkiu išvirti daug gero alaus. Priekā, terviseks, kippis, skål, cheers, į sveikatą!