Gruodžio pradžia alaus snobus džiugina – jau pasirodė arba tuoj tuoj pasirodys keletas vertos dėmesio naujienų. Bet apie kiekvieną rašysiu atskirai, o šis įrašas yra skirtas Šyturiui ir jo naujam alui „20 statinių“.

Švyturys nustebino. Aš niekada ir neabejojau, kad jie galėtų, jeigu norėtų, išvirti bet kokį alų. Techninės, finansinės ir know-how korporacijos galimybės nesulyginamos su kokiu nors bravorėliu Aukštaitijoje. Trūko, matyt, tik politinės vadybinės valios sukurti ką nors tikrai išskirtinio. Bet dabar nesvarbu, kas buvo. Švyturys išvirė 7,9% abv stautą, supylė į statines, kuriose buvo brandintas škotiškas „Bunnahabhain“ viskis, brandino 3 mėnesius ir dabar pateikia savo naują alų mūsų vertinimui.

„20 statinių“ stautą ragavau vakar Vilniuje, King & Mouse bare. Kvietimą į alaus pristatymą alusalus.lt blogeriai gavo iš Švyturio, bet Regio renginyje nemačiau. Gal ir gerai, nes vardinė taurė atiteko man. Bet, pasirodo, jis gavo alaus degustavimui net iki oficialaus pristatymo, todėl visai nebuvo reikalo dar kažkur važiuoti ir stumdytis minioje.

Žmonių pristatyme buvo tikrai daug. Mažas baras tiesiog kimšte prikimštas. Buvo beergeek’ai Paulius, Tomas ir Vladas, mačiau panelę Eglę(aka Maistas ir Vynas). Buvo Gediminas(gvolkas), su kuriuo daugiausia ir bendravau. Rašykite apie alų ne tik komentarus Delfyje, jus irgi pakvies.

Butelius pradėjo atidarinėti tik po kokio pusvalandžio nuo skelbtos pradžios, tai bent jau aš buvau gerokai ištroškęs. Na va, sulaukėme. Aromatas nestiprus, bet turtingas ir, sakyčiau, rafinuotas: tamsus šokoladas, skrudinta kava, kavos likeris, viskio neužuodžiu, tamsūs džiovinti vaisiai, šokoladas, kava… A – 7/10. Alus prietemoje atrodo juodas, įdomu geroje šviesoje kaip, spėčiau, kad nėra anglies juodumo, puta nedidelė, kreminė, rusva. I – 5/5.  Skonyje linijos ne tokios aiškios kaip aromate. Akivaizdus stautas, skrudinti miežiai aiškūs, bet tikrai ne pirmame plane, šokoladas, kava, vanilė, iš kur ji čia, gal saldymedis, ieškau taninų, pagrindiniame skonyje kaip atskiros partijos nėra, poskonyje skrudinti miežiai aiškesni, liežuvio šaknimi pradedu jausti delikačią alkoholio šilumą. Kūnas pilnas, labai aiški kreminė tekstūra kuri sušvelnina, bet tuo pačiu truputį ir suplaka skrudintus skonius. S – 7/10, G-5/5.  Bendras įspūdis puikus. Šventiška nuotaika, po 5 minučių užkaito ausys, o dar po trečdalio taurės šiluma pasklido po visą kūną, stiprus stautas yra dėkingas žanras, rezervo dar yra, bet rezultatas puikus – 18/20.  Bendras rezultatas – 42/50. Išskirtinis alus.

20stat

Kažkuriuo metu tarp taurės papildymų į mūsų salytę atėjo ir pati D.Armonienė. Norėjo ne angliško, o lietuviško stauto. Naudoti keturi salyklai: miunchenas, kvietinis, šokoladinis ir skrudinti miežiai. Švyturys norėjo 200 statinių. Galiausiai gavo tik 20, bet ir tuo džiaugiasi. Į tris(?) statines įstatė kranelius, kad galėtų stebėti, kaip alus bręsta. Kiekvieną pirmadienį visi laimingieji ragavo ir džiaugėsi. Aš manau, kad džiaugėsi, ne vienas norėtų tokių pirmadienių. Aluje turėjome pajausti – Švyturio aludarė kalbėjo jau mums ištuštinus pirmąsias iki pusės pripildytas taures – šokoladą, kavą, viskio užuominas, vanilės pyragaitį(!).

Susumuokime. Renginys puikus, ačiū Švyturiui, kad pakvietė. Alus neeilinis. Puikiai tiktų pasimėgauti firmos Kalėdiniame vakarėlyje ar draugų kompanijoje. Atsigėrimui reikėtų butelio 2 žmonėms, paragavimui užtektų vieno butelio 4-5 žmonių kompanijai. Mano manymu šį alų Švyturys galėtų virti ir toliau, nėra taip jau būtina brandinti viskio statinėse. Alus būtų geras ir be to. Bet statinės suteikia šarmo, who am I to disagree.

Na bet kaip jiems patogiau. Labai tikiuosi, kad kitais metais rinkoje atsiras Lietuvoje nuolat gaminamas stiprus stautas. Ar tai bus „20 statinių“, ar kitas, man iš tikrųjų nėra taip jau svarbu. Puikus klasikinis stilius, nepaliekantis abejingų. Kodėl gerai pradėjus, reikėtų užleisti vietą kitiems?