Prieš gerą pusmetį nuskambėjo toks anekdotas: statistikos departamentas informuoja, kad tie, kurie mokykloje maišė alų su degtine, ją pabaigę maišo žvyrą su cementu.

Būtų juokinga, jeigu nebūtų liūdna.

Pradėti šį įrašą mane paskatino informacija apie tai, kad internete tarp paauglių ir jaunimo plinta nauja mada – greitasis alaus gėrimas. Socialiniuose tinkluose jis apibūdinamas taip: „Alaus iššūkis(Neknominate) – tai internetinis gerimo žaidimas. Žmogus nusifilmuoja gerdamas alų ir meta iššūki keliems savo draugams. Jo draugai taip pat kaip ir jis turi išgerti alaus, o jei neišgers tai liks skolingi dėžę alaus savo draugui, kuris jiems metė iššūkį.“

Šis kvailas viralas jau turi ir savo apraiškas:

 

Mes, alusalus.lt kūrėjai, smerkiame šią naują madą ir nepilnamečių alaus gėrimą. Patikėkite: prisilakti alaus nėra kieta.

Jeigu tu perskaitei iki čia, dar neuždarei šios svetainės ir nenori kurti savo gyvenimo maišydamas cementą su žvyru statybose – pakentėk ir perskaityk šį įrašą iki galo.

Jaunuoli, dabar tau atrodo, kad aš esu senas moralizuojantis pirdyla, kuris pasakoja tau tai, kuo ir taip užknisa tėvai, mokytojai ir kiti suaugę žmonės. Bet tu nepatikėsi – ir aš buvau jaunas, mokiausi mokykloje ir gyvenau labai panašų gyvenimą į tavo. Na, gal ne visai panašų – nebuvo interneto ir mobilių telefonų. Visa kita buvo taip pat kaip ir šiandien. Ir aš turėjau kompleksų, ir man buvo svarbu turėti draugų pagarbą, ir aš norėjau būti populiarus.

Ir aš nenorėjau būti lūzeris. Aš norėjau būti kietas. Maža to – ir kiti mano bičiuliai norėjo būti kieti. Jie ir aš siekėme populiarumo, tik ne visada protingai.

Žinai, kodėl vienu mauku išlakti bokalą alaus ir tai nufilmavus parodyti kitiems yra nekažką? Nes tu manai, kad kitiems atrodai taip:

 

O aplinkiniai realiai tave mato taip:

 

Ir žinai, kuo tai baigiasi vieną dieną? O gi tuo, kad pabudęs ryte Feisbuke pamatai štai tokią savo nuotrauką, kurią paslaugiai įdėjo tie žmonės, prieš kuriuos tu norėjai pasirodyti kietas:

 

Ar vis dar manai, kad tai – kieta? Ne, tu manai, kad TAU tai jau tikrai niekada taip nenutiks. Aha, tas išsižiojėlis su ketčupo apykakle irgi taip manė. Nes jis irgi buvo kietas.

Aš tau ne bočius ir ne mama. Ir man giliai nusispjaut, kuo baigsis tavo greitasis alaus gėrimas. Tik prieš paimdamas bokalą ir telefoną į rankas prisimink šitą iliustraciją ir pagalvok – ar tikrai verta?