Taip jau sutapo, kad antrą ketvirtadienį iš eilės lankiausi Portobello. Ir vėl Švyturio pakviestas. Praeitą savaitę tai buvo jų crafty šakos „Raudonų plytų alaus dirbtuvių“ naujo alaus „Bocmano ūsai“ pristatymas. Puikus alus, beje. Kvietime į šį renginį buvo pasakyta, kad tai bus renginys apie pilstomo alaus kontrolę baruose ir už baro stos Rolandas Viršilas, kuris, kaip žinia, yra ŠUA vadovas. Tai žinokite liudiju, kad stojo už baro ir R.Viršilas, ir namų aludarių jau pažįstama Džuljeta Armonienė, ir dar vienas jų kokybės komandos narys Jonas Lingys. Titulinėje foto kaip tik juos ir matote.

Šie žmonės pasikeisdami kalbėjo daugelį dalykų, iš kurių atsimenu tik keletą. Kažkuri iš žaviųjų BVRG merginų prieš renginį man įdavė ir porą lapų, kuriuose, kaip dabar matau, surašyti pagrindiniai dalykai iš to, kas buvo pasakyta. Na bet aš vis tiek paminėsiu, tik tai, kas man įstrigo. Kas norite žinoti viską, apsilankykite Švyturio internetuose ar kur nors facebook’e, esu tikras, kad jie įdės tą pranešimą.

Man, žinoma, įdomiausia yra informacija iš rinkos dalyvių. „Calsberg“ grupės duomenimis Lietuvoje HoReCa segmente parduoti tik 4,7% viso parduoto alaus. Prisipažinsiu, kad tikrai būčiau pasakęs didesnį skaičių, jeigu būtų kas nors prieš renginį paklausęs.  Prancūzijoje, Vokietoje šis skaičius yra 28 ir 29 procentai, D.Britanijoje 43%, o Graikijoje net visi 62 procentai. Džuljeta savo kalboje užsiminė, kad Švyturys turi ambicingų planų šiame segmente. Konkrečių skaičių neminėjo, jeigu jau klausiate.

Kitas įdomus faktas yra tas, kad „Portobello“ „šlangai“ nuo kegų iki baro yra 12-13 metrų ilgio. Galiu lažintis, kad žino nežinojote. O dabar žinote, nes skaitote alusalus.lt.

Tų kalbų buvo tikrai daugiau, bet galiu susumuoti vienu sakiniu: ŠUA labai rūpinasi tuo, kaip alus pateikiamas baruose. Važinėja, tikrina, pataria. Mane įtikino.

A, prisiminiau. Jeigu alus sugedęs, turite pilną teisę grąžinti bokalą ir pareikalauti naujo. Jeigu ir antras sugedęs – grąžinkite ir jį. Ir dar – ŠUA tikrino ar barai neskiedžia alaus vandeniu. Sako, kad nei vieno tokio fakto nenustatė. Dabar tai jau viskas apie Švyturio alaus kokybės ketvirtadienį.

Aš ėjau į „Portobello“ ne tiek vedamas didelio žingeidumo sužinoti apie baruose pilstomo alaus kokybę, kiek susitikti su „Aludarių taurės 2014“ organizacinio komiteto nariais Regiu, Arčiu ir Gediminu.

Regis, Artis ir Gediminas

Iš kairės į dešinę: Regis, Artis ir Gediminas

Off-topic’as, bet įsivaizduokite kiek Švyturiui kainavo prisikviesti juos tris į šį renginį. O, vaikeli…

Po Taurės į krūvą susirinkome pirmą kartą, beje. Iš tikrųjų tai net dabar nelabai norėjosi apie buvusį renginį šnekėti – tiek energijos jis išsunkė. Na bet vis tiek aptarėme kai kuriuos praėjusios Taurės aspektus, bei tam tikras gaires ateičiai. Tiesa, nežinau kaip seksis Arčiui su Gedu dviese tai padaryti, nes tiek aš, tiek Regis pasakėme, kad nebenorime tuo užsiimti. Regis iš karto pridėjo, kad per gerai save pažįsta ir po poros mėnesių vėl galės su naujomis jėgomis imtis dar didesnių darbų. Ką čia trinti – negalėsiu ir aš nuošalyje likti. Taip kad planuokite savo alų „Aludarių taurei 2015“ – renginys bus!