Į alusalus.lt klausimus atsako Žydrūnas Jancevičius (Žydrius). Jo juodasis alus (Schwarzbier) „Gruodžio žaibs(Noir)“ finale surinko 25,13 taško ir užėmė trečią vietą, o alus su prieskoniais ir žolelėmis „Čili sporteris“ gavo 23,88 taško ir buvo septintas. Vienas iš finalo teisėjų „Gruodžio žaibą“ įvertino maksimaliu galimu 30 taškų vertinimu. Puikūs alūs ir puikūs rezultatai!

Klausimas: Kodėl dalyvavai Atviro Alaus Taurėje 2012?
Atsakymas: Ačiū Taurės organizatoriams, kurie suteikė tokią galimybę:) Turėjau alaus paslėpęs, o čia kaip tik pasirodė informacija apie Taurę, pagalvojau kodėl gi ne. Reikia duot savo alų teismui.

A.: Kiek skirtingo alaus pateikei taurei, kodėl tokie alūs?
K.: Teikiau 3 skirtingus alus. Du buvo palaikyti, trečias toks eilinis virimas.

A.: Ko tikėjaisi, kuris alus tau atrodė „perspektyviausias“?
K.: Tikėtis nieko nesitikėjau, norėjau pažiūrėt ko vertas alus. Perspektyviausias man atrodė Čili Sporteris, žinoma jis gal per daug egzotiškas mūsų krašte. Jis buvo puikiai susibalansavęs brandinime, skonis susilyginęs, pradžioj porteris užsibaigaintis šildančia čili pabaiga – puikus žiemos sušildytojas.

K.: Kaip sekėsi?
A.: Rezultatai tikrai nustebino gerąja prasme.
(alusalus.lt komentaras: „Gruodžio žaibs“ laimėjo aukso medalį tamsaus lagerio kategorijoje ir buvo trečias finale, pilsnerio stiliaus alus gavo bronzos medalį, o žolelių/prieskonių alus kategorijoje gavo sidabro medalį ir finale buvo septintas).

Apie alų finalininką

K.: Kodėl virei tokį alų?
A.: Kadangi norėjos eit į VAK’ą, viriau teminį alų:)
(alusalus.lt: VAK’o 2012 metų sausio mėnesio tema buvo „juodasis alus“).

K.: Papasakok apie receptą, jo sudedamąsias dalis.
A.: Panaršiau internete, susiradau man patinkantį receptą ir išviriau. Tiesa, Tettnanger apyniai jau buvo ragauti, tai ir buvo pasirinkti, nes norėjos dar. Man jie labai patinka. O salyklas buvo nusirašytas iš surastų internete receptų. Vanduo gręžinio, visai nekoreguotas.

K.: Apie procesą, jeigu buvo kokių nors ypatumų.
A.: Salinimas ir virimas tradicinis, tik šaldau visada upelyje, kuriame tuo metu vandens temperatūra buvo +4C. Kiek tai turi įtakos alui nežinau, bet šįkart taip gimė pavadinimas:) Tiesa, trečios kartos mielės irgi daro stebuklus.

K.: Kodėl toks pavadinimas?
A.: Iš pradžių pavadinimas buvo Noir, bet šaldant alų Danguje žaibavo, o kadangi tai buvo gruodis, vaizdas tapo pavadinimu.

K.: Kaip sekėsi, kokie buvo teisėjų komentarai?
A.: Pasirodo sekėsi labai puikiai. Alaus brandinimas turbūt irgi padarė savo. Teisėjai taip komentavo: „Gerėja su kiekvienu gurkšniu“, „Would buy this“, „Puikus stiliaus pavyzdys“, „Virsiu kai tik sužinosiu receptą“ „Dominuoja skrudintas salyklas“, „Norėčiau dar kūno“, „Juodas duonos, kiek „muilinis“ aromatas, kamščio natos…“.
O vat Čili Sporteris gavo dar įspūdingesnius vertinimus: „Ragavimui ir sušilimui skirtas, kaip „Spice Tea“ ar stipri arbata su romu“, „Daro įspūdį! Puikiai tinkantis žiemai“, „Geras Winter Warmer“.

Apie save, apie savo alų
K.: Keletą žodžių apie save, apie alų kurį verdi.
A.: Esu jaunas aludaris, verdu tik antrus metus. Mėgstu alų su netradiciniais priedais, čiobreliais, viržiais ir pan. Paskutinius virimus, stengiuos daryt kuo paprastesnius receptus, bazinis salyklas su keliom dekokcijoj įdomesnis nei kelių salyklų. Neseniai virtas belgiškas 3pelis, puikiai įvertintas draugų:)

Patarimai naujokams
K.: Ką patartumėte naujokams. Į ką kreipti dėmesį, kas mažiau svarbu?
A.: Pradedantiems patarčiau nebijot eksperimentuot, išsivirt kuo įvairesnio alaus, ypač tokio, kurio nenusipirksi aplinkui. Jei tik yra galimybės, siūlyčiau mielės panaudot kelis kartus, 3 ir daugiau karta tikrai įspūdingai užgyvena. Apsilankyt vietinių aludarių susirinkimuose ir sudalyvaut konkursuose. Ir, žinoma, vartot atsakingai!

Ačiū už pokalbį. Tikimės pamatyti tavo alų ir 2013 metų Taurėje.

Savo ruožtu galiu pasigirti, kad man teko ragauti du Žydriaus konkursinius alus dar iki Atviro Alaus Taurės.  „Gruodžio žaibą“ pakomentavau taip: „‘Dunkeliškas’ švarcbyras. Salyklų ir apynių balansas labai geras. Labai patiko, super!“ Čili sporterį ragavau 2011 metų lapkričio mėnesį ir po Taurės finalo. Rudenį ragautas jis pasirodė kiek per aštrus man. Gegužės mėnesį alus jau buvo puikiai susibalansavęs ir tikrai labai geras. Tik nesu tikras, kad tai buvo tos pačios partijos egzemplioriai.