Ne visiems artėjančios Kalėdos linksmos. Net ir didiesiems aludariams – ilgamečiams rinkos lyderiams. Varguoliai emigruoja, likusiems atlyginimų nieks nekelia, o dar ta vasara kokia šalta buvo – etikmat’… Ir be visko dar kitamet alaus rinka trauksis bent 4%… Na iš kur tos šventinės nuotaikos? Va ir skundžiasi direktoriai internetuose. O kol direktoriai skundžiasi – aludariai dirba pagal nušlifuotą grafiką. Štai ponia Džuljeta pasistengė lojaliems „Švyturio“ gerbėjams šventinio alaus išvirti. Bock su prieskoniais. Ir GAP’as feisbukuose gyrėsi kaip jie ne tik alum, bet ir specialiom taurėm prekiauja ir kvietė visus įsigyti.

Adler Bock. Pingvi.com nuotrauka

Adler Bock. Pingvi.com nuotrauka

Neiškenčiau ir aš. Nusipirkau „šventinį“ pusės litro butelaitį. Atvėsinau taip, kaip pridera „Bock“ stiliaus alui – iki +8C laipsnių ir ėmiau ragauti.

Butelaitis, aš Jums pasakysiu, atrodo nykiai. Kaip ir nuotaikos R. Viršilo prognozėse. Kaip tame posakyje „nauja suknelė – ta pati panelė“. Tai va čia butelis iš klasikinės kolekcijos, ant kurio užmautas pigiai atrodantis „šventinis“ dažytos folgos cap’as. Dar truputis ir bus back in the USSR pagal dizaino stilių. Pamenu buvo mada, kai užteko mažos, popierinės, apelsino skiltelės formos etiketės ties butelio kakliuku. Beje, ir pati etiketė užklijuota šleivai – kreivai, persidengusi. Tekstas vos įskaitomas. Ryškiausiai matomas bar-kodas. Čia, kad prekybos tinklai neišmestų, todėl stengiatės? O mes, pirkėjai?

Žinot, mieli Švyturio – Uteniečiai, aš turiu Jums patarimą: kai per naujametinę korporatyfkę, kurią kievienais metais organizuoja jūsų personalo skyrius, toks Smailas gerai įmes – jūs prie jo prieikit ir pasiūlykit mest per tvorą išsikvėpusius reklamščikus, katrie už didelius pinigus formuoja jūsų produktų apipavidalinimo strategijas. Tegul pakviečia jaunas, energingas ir šviežio kraujo turinčias kompanijas. Gal bent iki Vilkmergės lygio butelių apipavidalinimą datemps. Nes dabar akivaizdu, kad judate ne ta linkme. Tai čia toks patarimas, nemokamai. Prašom.

Ragaujam. O kol ragaujam – trumpai apie bock alaus stilių. Kilęs iš Šiaurės Vokietijos miesto Einbeck, kuris buvo alaus virimo centras ir populiarus eksportuotojas Hanzos sąjungos laikotarpiu (nuo 14-to iki 17-to amžiaus). Nuo 17-to amžiaus atgimęs Miunchene. Pavadinimas „bock“ yra paremtas pavadinimo „Einbeck“ iškraipymu bavarų tarmėje ir buvo pradėtas naudoti tik po šio alaus atėjimo į Miuncheną.

Būdinga didelė, kreminė ir patvari balkšva puta. Šio alaus taurėje puta irgi didelė, bet nepatvari. Jau po minutės ji tampa porėta ir susėda. O dar po kelių – jos visai nelieka.

Spalva indentiška „Alitos“ brendžio spalvai, tokia matinio raudonmedžio. Imam uosti aromatus. Aromato beveik nėra. Kažkokios salyklinės natos, tartum karamelinės. Kartais – karčių citrusų natos. Nejau mano nosis mane paveda? Juk alus su visa prieskonių puokšte…

Pilu alų į brendžio taurę ir suku tarp delnų šildydamas. Štai… pirmas išlindo aštrokas alkoholio kvapas. Iš paskos – apelsinų žievelė, gvazdikėliai ir karamelė. Ir dar kažkas, kas primena sirupą nuo kosulio. Dar pabaigoje imbiero natos, sumišusios su lengva vanile.

OK, ragaujam.

Tai pasimėgauti skirtas alus, jame svarbiausia skonis ir kokybė, – teigia UAB „Švyturys-Utenos alus“ vadovas Rolandas Viršilas. – Tikime, jog Europoje populiarus, subtiliai stiprus bock kategorijos alus turėtų patikti mėgstantiems stiproką, daugiau „kūno“ turintį alų.“ (citata iš alaus pristatymo spaudai).

Gerai juntamą salyklo skonį puikiai papildo išskirtiniai ingredientai: apelsinai, kardamonas, vanilė ir cinamonas. Alui bręstant, šie priedai darniai įsilieja į tradicinių alaus sudedamųjų dalių skonių ir aromatų puokštę. (citata iš gamintojo svetainės).

Kūno šiam alui trūksta. Žiauriai. Bent jau negirtumėte. Skonis vadeningas, su ryškiomis alkoholio natomis. Tiesą sakant senokai alaus su tokiu ryškiu alkoholio akcentu. Poskonis kartokai pieniškas. Net ne tiek pieniškas, kiek rūgpieniškas. Čia iš kur taip? Daugkartinės fermentacijos su pauzėmis pasekmė?

„Ragaujant šį vidutinio kartumo alų, gerai juntamas salyklo skonis. „Adler Bock“ išskirtinumą užtikrina su pertraukomis vykstantis fermentacijos procesas, alus brandinamas neskubant, leidžiant jam įgauti savitą bei išraiškingą charakterį. – pastebi vyriausioji „Švyturio“ aludarė Džuljeta Armonienė.

Ir visa tai nuo pirmo gurkšnio iki paskutinės poskonio natos palydi karamelė su gausiais prieskoniais. Tokiais sintetiniais, esenciniais… na tokiais, kuriuos po kelis lašelius mamos kadaise pildavo į pyragų tešlą prieš šventes. Chemiškai – sintetiniais prieskoniais. Štai ir paaiškėjo, kas slepiasi po žodžiais alaus sudėtyje „…apynių produktai, kvapiosios medžiagos.“

„Adler Bock“ reiktų derinti su atitinkamais patiekalais. Šis alus puikiai dera su sodraus skonio troškinta ar kepta ant grotelių tamsia mėsa, vytintais ir rūkytais mėsos gaminiais, šveicarišku sūriu ir desertais, kuriuose vyrauja medaus, riešutų ir baltojo šokolado deriniai“, – komentuoja gerai žinomas virtuvės šefas, alaus ir maisto derinimo ekspertas Donatas Dabrovolskas.

O aš rekomenduoju šiam alui rinktis klasikinius derinius – aštrų rytietišką maistą: tailandietišką ar korėjietišką virtuvę. Aštrūs rytietiški prieskoniai paslėps šio alaus trūkumus, kurie tokie ryškūs esant tik alui.

Žinot, tai, kas yra butelyje tai ne „bock“. Pagal atitikimą stiliui tai greičiau „Altbier“ nei „bock“. Tik va ABV 7% perlipa „Altbier“ stilių. O visa kita… na beveik 🙂 Nelipsiu ant nuospaudos dėl trapios putos 🙂

Štai taip. Metai artėja į pabaigą ir šiemet ŠUA produkcijos neberagausiu. Todėl leiskit iš anksto perduoti Kalėdinius palinkėjimus:

Mieli „Švyturio – Utenos alaus“ aludariai,

sveikinu bebaigiant nelengvus metus. Atsipūskite, pailsėkite, pabūkite su šeima ir bičiuliais per šių metų šventes, kurios nusimato ilgesnės nei visada.

O kitamet su naujomis jėgomis ir nauja energija kibkite į darbus.

Aš nuoširdžiai linkiu Jums pokyčių kitamet. Rimtų, didelių, esminių pokyčių. Nes pripažinkime: jūs dar vis rinkos lyderiai, bet jau nesate geriausi. Keiskite ir keiskitės. Supurtykite šią kompaniją iš pamatų ir pradėkite dirbti vėl, iš naujo. Gal tada vėl tapsite geriausiais, jūsų gaminamas alus – mylimiausiu, jūsų produkcijos pardavimai pakils nepriklausomai nuo būsimos vasaros orų prognozės, kartu pakeldami įmonės finansinius rezultatus. Gal tuomet jums nebereiks streikuoti dėl atlyginimų, o jūsų direktoriui – verkšlenti žiniasklaidoje dėl besitraukiančios rinkos.

Sėkmės jums, mielieji!