Baigiasi 2012-ieji metai. Aktyvūs, kupini pokyčių, inovacijų, džiugių atradimų ir mažų praradimų metai. Namų aludarių projektas per šiuos metus žengė septinmyliais žingsniais. Ir bendruomenės augimo, ir funkcionalumo ir patirties prasme. Pamenu, prieš metus gruodžio mėnesį šio projekto dalis – Vilniaus aludarių klubas – buvo vos keli žmogeliukai susirinkę. Bet iki šiandien pamenu alų, kuris skoniu ir aromatu priminė putojantį vyną 😉

Šiemet (2012-12-15) šis metų pabaigos susitikimas užaugo į didelį renginį. Kelių entuziastų dėka buvo pasiūlyta susitikimo tema „Parodyk ką gali!„. Tartum ataskaita už šiuos metus. Taisyklė paparasta: vienas dalyvis – vienas alus. Parodyk, ką gali geriausia. Susirinko šaunus aludarių pulkas. Tiek dar nebuvo nei viename renginyje. Buvo pateikta 20 skirtingų alaus pavyzdžių. Šurmuliuojanti kompanija buvo gana greit suvaldyta ekspromtinėmis komandomis, užregistruotas alus, padalintas į dvi grupes ir buvo sėdama prie stalų degustacijoms. Dalinimo principas buvo toks, kad savo alų viręs aludaris nevertintų šio alaus. Todėl prie vieno stalo padėjus alų buvo einama prie kito degustacijai. Tokiu principu dvi komandos paragvo po 10 vertinimui pateiktų rezultatų.

Alus buvo vertinamas 30 balų sistemoje, atskirai vertinant jo putą, aromatą, skaidrumą, išvaizdą, skonį, bendrą įspūdį.

Absoliučiu nugalėtoju tapo 24,6 balo surinkęs Rusiško imperinio stauto stiliumi išvirtas alus „13-osios pekla“ ir aludaris Jakutis, kuriam Savasalus.lt įteikė apdovanojimą – nemokamą žaliavų komplektą šiam alui išvirti.

Foto: Vidmantas

Visi rezultatai pasiskirstė taip (aludaris, recepto pavadinimas – balai):

1. Jakutis, 13-osios pekla – 24,6
2. Maistra, Mano Amerika – 24,3
3. BruZas (TM Beer), Trijų velnių IPA – 23,7
4. Žaldokas, Spalio Festas – 23,6
5. Regis, Žigulinis – 22,8
6. Dainius, Nelson Sauvin apyniuotis – 22,3
7. Tomas (TM Beer), Bravo (all-grain) – 21,9
8. nuolaida, nuoStoutas (?) – 21,3
9. gvolkas, #7 – 21,2
10. DV, Štirlico dubbelis – 19,4
11. Evaldas, rudeninis elis – 19,2
12. Vajezus, Kaledabokas – 18,8
13. domas, 6. – 18,7
14. lukasvera, L2 – 18,5
15. Maegnar, Dragon’s blood – 18,4
16. GiN, Mechanizatorių elis 2012 (2012 m. apynių derliaus alus) – 18,2
17. Linas, Kadaginis – 18,0
18. vidmantas, ’36’Chimer’inis – 16,8
19. Varliamushys, 508 – 16,2
20. runce, gipso IPA – 15,1

Foto: Vidmantas

Šaunus buvo renginys. Ir rimtas – visi degustacijos metu tartum jautė atsakomybę ir tylūs, susikaupę atidžiai vertino ragaujamą alų. Ir triukšmingas – po apdovanojimų smagiose ir rimtose diskusijose šumuliavo baras. Puiki idėja, šaunus renginys, graži idėja, kuriai linkiu tapti ilgamete tradicija.

Foto: Vidmantas

Šiandien, jau kiek susigulėjus mintims, noriu pateikti kelias idėjas, kurios alaus vertinimą padarytų sklandesniu, objektyvesniu, ir gal būt padėtų kitiems renginiams:

  • skirtingo alaus degustacijų metu derėtų skirstyti alų pagal stilius. Bent jau atskirti elius nuo lagerių. Priešingu atveju nugalėtoju visada bus ryškiausio skonio ir aromato alus. Be to, degustuojant mėrceną po IPA, alus atrodys nykesnis, nei yra iš tiesų. Padėtų išankstinis pateikiamo alaus ir degustatorių skirstymas į grupes.
  • degustavimui dera naudoti vienodas, plačias taures. Net to paties alaus vertinimas kardinaliai skiriasi, Ir aš manau, kad nemaža dalimi tam turi įtaką taurė – ragaujant alų iš viskio taurės ir iš mažos „Švyturio“ vazelės alus atsiskleidžia skirtingai.
  • degustavimo metu būtinos papildomos priemonės: kibirėlis likusiam taurėje alui išpilti, vanduo taurės praskalavimui, neutralus užkandis skonio panaikinimui burnoje. Priešingu atveju po IPA ragaujamas dubbelis bus toks, kokia buvo IPA. Neutraliu užkandžiu puikiai tiktų gabalėlis prancūziškos bagetės. Ir nebrangu ir efektyvu naikinat ankstesnį skonį burnoje.
  • praverstų kompiuteris su excell ar panašia priemone balų skaičiavimui. Klasikinis rankinis suminių rezultatų surašymas ir skaičiavimas neprastas, bet užtrunka laiko.

Štai tokios mintys po renginio. Tai nėra priekaištai, tiesiog mintys balsu. Keli nesudėtingi pakeitimai ženkliai pakeistų galutinius rezultatus.

Foto: Vidmantas

Tai tiek. Bus įdomu skaityti šį įrašą po metų, kuomet vėl įvyks šis renginys. O dabar noriu padėkoti organizatoriams už šaunią idėją ir jos realizavimą, o visiems namudiniams aludariams noriu palinkėti gražių ir ramių artėjančių švenčių. Juk išvirėt šventėms alaus? 😉